Niedziela Palmowa

W Wielki Wtorek przed południem odwiedzimy chorych naszej Parafii z przedświąteczną posługą sakramentalną. Adresy chorych, których nie odwiedzamy regularnie co miesiąc można zgłaszać w zakrystii do poniedziałku – odwiedzimy ich w Wielki Wtorek przed południem.

W ostatnim dniu pierwszego kwartału czyli w Wielki Wtorek 31. marca po wieczornej mszy świętej modlić się będziemy litanią do błogosławionego Czesława po której będzie możliwość ucałowania jego relikwii.

Ostatnie Gorzkie żale w Wielką Środę o 17.30.

Porządek Nabożeństw w Wielkim Tygodniu w naszym kościele:

o      Wielki Czwartek -Liturgia Wieczerzy Pańskiej o 18 – po niej adoracja w ciemnicy do północy.

o      Wielki Piątek -Droga Krzyżowa o 15, Liturgia Męki Pańskiej o 18 – po niej adoracja przy Grobie Pańskim do północy. Kwietniową komunię pierwszopiątkową można przyjąć tylko i wyłącznie w czasie liturgii Męki Pańskiej.

o      Wielka Sobota – Święcenie pokarmów od 9 do 14 – podczas święcenia Oaza Rodzin będzie prowadzić zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Zapraszamy na pierwszosobotnią adorację przy Grobie Pańskim o 12. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20 – prosimy o przyniesienie świec.

o      Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – procesja rezurekcyjna o 6 rano.

W Wielkim Tygodniu spowiadamy w następujących godzinach:

o      Niedziela Palmowa: 12 – 15 – mały kościół

o      Wielki Poniedziałek i Wielka Środa: 11 – 13 i 17 – 19 – mały kościół

o      Wielki Wtorek: tylko 17 – 19 – mały kościół

o      Wielki Czwartek: 8.30 – 10.30 i 15 – 17.30

o      Wielki Piątek: 8.30 – 10.30 i 15.30 – 17.30

o      Wielka Sobota: 8.30 – 10.30 – mały kościół

Zapraszamy na koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II w 10. rocznicę śmierci Papieża – z wykonaniem słynnego „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta – w Wielką Środę o 19 w naszym kościele.

Na kwietniowe nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zapraszamy w Niedzielę Miłosierdzia.

W Wielki Piątek młodzież tarnobrzeskich parafii zaprasza na Drogę Krzyżową w Parku Dzikowskim o 12.

Na prośbę Straży Pożarnej przestrzegamy przed karygodnym i grzesznym procederem wypalania traw – zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na tablicy ogłoszeń.

W Wielką Sobotę na placu Bartosza Głowackiego o 9 odbędzie się poświęcenie pokarmów i śniadanie wielkanocne dla samotnych i ubogich naszego miasta.

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 1080 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii.