IV Niedziela Adwentu – 20. grudnia 2015

 • W ostatnie dni Adwentu zapraszamy na Roraty odprawiane przy świecach w naszym kościele o godzinie 6 rano. Przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 • W poniedziałek 21. grudnia o godzinie 17 zostanie odprawiona w kaplicy zamkowej msza święta w intencji dziewięciu bohaterskich ofiar, które w 1927 roku oddały życie ratując w czasie pożaru zamek dzikowski. Do modlitwy zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega.
 • We wtorek 22. grudnia przed południem odwiedzimy chorych naszej Parafii z przedświąteczną posługą sakramentalną. Adresy chorych, których nie odwiedzamy regularnie co miesiąc można zgłaszać w zakrystii do poniedziałku.
 • Na comiesięczne nabożeństwo do świętego Jana Pawła II zapraszamy we wtorek 22. grudnia po wieczornej mszy świętej.
 • W czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia msze święte o godzinie 6 – ostatnie roraty, 7, 8 i 12.
 • W Noc Bożego Narodzenia zapraszamy na dwie uroczyste msze święte (tzw. Pasterki) o godzinie 22 oraz o północy.
 • Natomiast w dzień Bożego Narodzenia w piątek 25. grudnia pierwsza msza świętą o godzinie 8. Następne msze święte tak jak w każdą niedzielę. W drugi dzień Świąt – czyli święto św. Szczepana – Msze święte według porządku niedzielnego.
 • W zakrystii otrzymać można opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
 • Oaza Rodzin zbiera dzisiaj produkty na stół wigilijny dla potrzebujących z naszej Parafii. Dary zbierane są w korytarzu koło zakrystii i w kruchcie kościoła.
 • Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 1160 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary które w całości wykorzystane zostaną do przygotowania świątecznych paczek dla ubogich rodzin z naszej Parafii. Paczki wydawane będą we wtorek od 14 do 16.
 • W kruchcie kościoła można nabyć stroiki świąteczne wykonane przez niepełnosprawnych wychowanków sióstr Służebniczek z Mokrzyszowa.
 • Prezydent Tarnobrzega zaprasza ubogich i samotnych naszego miasta na Miejską Wigilię. Odbędzie się ona w środę 23. grudnia o godzinie 12.30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Niepodległości – szczegóły na plakacie.
 • Spowiedź w tym tygodniu w małym kościele (głównie dla powracających z zagranicy): dzisiaj – w niedzielę – 12-15; w poniedziałek i wtorek – 17-19; w środę 11-13 i 17-19; w Wigilię 9-13. W czasie Świąt nie będziemy spowiadać dlatego prosimy nie grzeszyć.