Niedziela Palmowa

 • W Wielki Wtorek przed południem odwiedzimy chorych naszej Parafii z przedświąteczną posługą sakramentalną. Adresy chorych, których nie odwiedzamy regularnie co miesiąc można zgłaszać w zakrystii do poniedziałku.
 • Porządek Nabożeństw w Wielkim Tygodniu w naszym kościele:
  • Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej o 18 – po niej adoracja w ciemnicy do północy.
  • Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o 15, Liturgia Męki Pańskiej o 18 – po niej adoracja przy Grobie Pańskim do północy.
  • Wielka Sobota – Święcenie pokarmów od 9 do 14 – podczas święcenia Oaza Rodzin będzie prowadzić zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20 – prosimy o przyniesienie świec.
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – procesja rezurekcyjna o 6 rano [prosimy pamiętać o zmianie czasu w Wielką Noc].
 • W Wielkim Tygodniu spowiadamy w następujących godzinach:
  • Niedziela Palmowa: 13.30–15.30 – mały kościół
  • Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17-19 – mały kościół
  • Wielka Środa: 11-13 i 17-19 – mały kościół – dla powracających z zagranicy
  • Wielki Czwartek: 8.30-10.30 i 15-17.30 – dla powracających z zagranicy
  • Wielki Piątek: 8.30-10.30 i 15.30-17.30 – dla powracających z zagranicy
  • Wielka Sobota: 8.30-10.30 – mały kościół – dla powracających z zagranicy
 • W kinie Tarnobrzeskiego Domu Kultury jeszcze do Wielkiego Wtorku można zobaczyć film „Cierń Boga” – szczegóły na plakatach.
 • W Wielki Wtorek w kościele na Serbinowie o 18 Requiem Mozarta – szczegóły na plakatach.
 • W Wielką Środę o 19 zapraszamy do naszego kościoła na koncert pasyjny Stabat Mater – szczegóły na plakatach.
 • W Wielki Piątek młodzież tarnobrzeskich parafii zaprasza o godzinie 12 do Parku Dzikowskiego na Drogę Krzyżową w intencji Światowych Dni Młodzieży.
 • Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zaprasza w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową na Tarnicę – szczegóły na plakatach.
 • W Wielką Sobotę na plac Bartosza Głowackiego Prezydent Tarnobrzega zaprasza samotnych i ubogich naszego miasta. O godzinie 10 odbędzie się tam poświęcenie pokarmów i śniadanie wielkanocne – szczegóły na plakatach.
 • Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 1170 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczamy na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Paczki wydawane będą w Wielką Sobotę o 14.30.
 • W zeszły czwartek ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz poświęcił w tarnobrzeskim szpitalu odnowioną kaplicę pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie ustanowił ją Bramą Miłosierdzia Roku Jubileuszowego – można tam każdego dnia uzyskać odpust zupełny.