Boże Narodzenie –

Dzisiaj w Uroczystość Bożego Narodzenia i jutro w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W drugi dzień świąt, tradycyjnie taca zbierana jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez całą Oktawę Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku powszedniego.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w piątek 30 grudnia, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 18.00 ofiarujemy w ich intencji. Liczymy na to, że ze zgłoszonych grudniowych małżeństw nikogo nie braknie w Święto Świętej Rodziny.

Na nabożeństwo na zakończenie roku zapraszamy w sobotę 31 grudnia o 17.30 – po nim o godzinie 18 Msza dziękczynna za kończący się rok.

Nowy – 2017 rok od Narodzenia Chrystusa Pana rozpoczniemy mszą świętą o północy. Od godziny 23.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę 1 stycznia na zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym z dwoma wyjątkami – pierwsza msza święta o godzinie 8 i nie ma Mszy w małym kościele dla przedszkolaków.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza dzieci na konkurs kolęd w przyszłą niedzielę 1 stycznia po Mszy Świętej o 10.30 w Kościele Męki Pańskiej. Rozdanie nagród dla laureatów w kolejną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 w Dużym Kościele.

W poniedziałek 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Ofiary składane w czasie kolędy chcemy przeznaczyć na kontynuację remontu naszego kościoła parafialnego. Szczegółowy plan kolędy można będzie znaleźć przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Dzień wcześniej odwiedzą was ministranci zapowiadając wizytę. Wizytę rozpoczynamy w dni powszednie od godziny 15 natomiast w soboty, niedziele i uroczystości od godziny 14. W pierwszym tygodniu stycznia odwiedzimy mieszkańców:

2.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 1, Dekutowskiego 3, Dekutowskiego 5, Dekutowskiego 9, Dekutowskiego 26a

3.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 11, Dekutowskiego 16, Dekutowskiego 26

4.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 10, Dekutowskiego 12

5.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 13, Dekutowskiego 14

6.01 – godzina 14.00 – Dekutowskiego 15, Dekutowskiego 22

7.01 – godzina 10.00 – Dominikańska, Jachowicza, Jasińskiego, Skrajna, Nadole, Przy Zalewie, Sandomierska, Wałowa

8.01 – godzina 14.00 – Dekutowskiego 24, Piłsudskiego 2, Piłsudskiego 4, Piłsudskiego 6, Piłsudskiego 10