Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

W poniedziałek 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Ofiary składane w czasie kolędy chcemy przeznaczyć na kontynuację remontu naszego kościoła parafialnego. Szczegółowy plan kolędy można będzie znaleźć przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Dzień wcześniej odwiedzą was ministranci zapowiadając wizytę. Wizytę rozpoczynamy w dni powszednie od godziny 15 natomiast w soboty, niedziele i uroczystości od godziny 14. W pierwszym tygodniu stycznia odwiedzimy mieszkańców:

2.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 1, Dekutowskiego 3, Dekutowskiego 5, Dekutowskiego 9, Dekutowskiego 26a

3.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 11, Dekutowskiego 16, Dekutowskiego 26

4.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 10, Dekutowskiego 12

5.01 – godzina 15.00 – Dekutowskiego 13, Dekutowskiego 14

6.01 – godzina 14.00 – Dekutowskiego 15, Dekutowskiego 22

7.01 – godzina 10.00 – Dominikańska, Jachowicza, Jasińskiego, Skrajna, Nadole, Przy Zalewie, Sandomierska, Wałowa

8.01 – godzina 14.00 – Dekutowskiego 24, Piłsudskiego 2, Piłsudskiego 4, Piłsudskiego 6, Piłsudskiego 10

Ze względu na kolędę kancelaria czynna będzie tylko przed południem – czyli w poniedziałek, czwartek i sobotę.

Ze względu na pogrzeb o. Filipa, kolęda we wtorek może rozpocząć się nieco później. Prosimy o wyrozumiałość. Ciało o. Filipa przywieziemy do naszego kościoła ok. godz. 8.30, Różaniec odmówimy o 10.00, po Mszy Świętej o 10.30 przejdziemy na cmentarz parafialny.

Styczniowe nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w środę po Mszy wieczornej.

Chorych parafian odwiedzimy czwartek przed południem. Również w czwartek spotkanie opłatkowe dla wspólnot Krwi Chrystusa o godz. 15.00, po nim adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.45.

Nowy numer „Orędzia Miłosierdzia” jest dostępny obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.

W pierwszy piątek miesiąca – 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – wszystkie msze święte jak w niedziele. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w tym dniu. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nabożeństwo Pierwszych sobót tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11.00.

Zapraszamy na koncert kolęd poprowadzony przez Scholę Dominikańską przy Duszpasterstwie Młodzieży, który odbędzie się 7 stycznia, w sobotę po Mszy wieczornej.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza dzieci na konkurs kolęd w niedzielę 8 stycznia po Mszy Świętej o 10.30 w Kościele Męki Pańskiej. Rozdanie nagród dla laureatów w kolejną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 w Dużym Kościele.