II Niedziela w ciągu roku

Zostało jeszcze 9 dni wizyty duszpasterskiej w naszej Parafii. Ofiary składane w czasie kolędy chcemy przeznaczyć na kontynuację remontu naszego kościoła parafialnego. Szczegółowy plan kolędy można znaleźć przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Dzień wcześniej odwiedzą was ministranci zapowiadając wizytę, którą rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 15.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 14.00. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

15.01 – godz. 14.00 – Żeromskiego 4 i Żeromskiego domy jednorodzinne,

oraz Sienkiewicza 4 i Sienkiewicza kamienice, Szeroka 11 i Szeroka kamienice, Szkolna, Lillien, Plac Bartosza Głowackiego 33 i Plac Bartosza Głowackiego kamienice.

Mieszkańców ulic Sienkiewicza, Szerokiej, Szkolnej, Lillien i Placu Bartosza Głowackiego prosimy o udzielenie pomocy z odnalezieniem kolejnych mieszkań, żeby ojcowie nie tracąc czasu na szukanie mogli więcej czasu poświęcić parafianom.

16.01 – godz. 15.00 – Tracza 12, Tracza domy jednorodzinne, Targowa 8, Targowa 10, Targowa domy jednorodzinne

17.01 – godz. 15.00 – Wyspiańskiego 2, Wyspiańskiego 4

18.01 – godz. 15.00 – Wyspiańskiego 6 i Wyspiańskiego 18

19.01 – godz. 15.00 – Wyspiańskiego 8 i Wyspiańskiego18a

20.01 – godz. 15.00 – Wyspiańskiego 20, Wyspiańskiego 22, Wyspiańskiego 24

21 .01 – godz. 14.00 – Wyspiańskiego 7, Wyspiańskiego 7a i Wyspiańskiego 14

W przyszłą niedzielę 22.01 – godz. 14.00 – Wyspiańskiego 21 i Wyspiańskiego 21a oraz uzupełnienia

Osoby które z różnych przyczyn zostały pominięte w czasie kolędy a chcą odwiedzin kapłana i pobłogosławienia domu czy mieszkania mogą zgłosić swój adres do zakrystii – zostaną odwiedzone właśnie w niedzielę 22. stycznia. Zgłoszenia dokonane u ministrantów a niepotwierdzone w zakrystii uważamy za nieważne.

Oraz w poniedziałek 23.01 – godz. 15.00 – Wyspiańskiego 23, Wyspiańskiego 17

i we wtorek 24.01 – godz. 15.00 – Wyspiańskiego 11, Wyspiańskiego 15

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 519 złotych. Bóg zapłać.

Ze względu na kolędę kancelaria czynna będzie tylko przed południem – czyli w poniedziałek, czwartek i sobotę od 8.30 do 9.30.

W czasie trwania wizyty duszpasterskiej spowiedź wieczorem w dni powszednie od 17.00 do 18.00 i w miarę potrzeby po wieczornej Mszy świętej.

Katecheza dla dorosłych – Wady przeciwne cnocie religijności: zabobon, niereligijność, krzywoprzysięstwo, świętokradztwo, symonia; odbędzie się w piątek 20 stycznia po Mszy wieczornej.

Nabożeństwo do świętego Ojca Dominika w intencji małżeństw nie posiadających potomstwa w sobotę 21. stycznia o 11.30.

Na nabożeństwo do świętego Jana Pawła II zapraszamy w niedzielę 22. stycznia po Mszy o 16.00. Do skarbony przy ołtarzu Krzyża świętego można składać intencje modlitewne, które powierzane będą przez przyczynę świętego Jana Pawła II w czasie Mszy świętej i nabożeństwa.

Pod patronatem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w minioną niedzielę odbył się konkurs kolęd dla dzieci. Rozdanie nagród dla laureatów dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 w Dużym Kościele.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w styczniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji. W miesiącu styczniu modlimy się za rodziny naszej parafii i miasta we wtorki od 17.00 – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę.