VII Niedziela w ciągu roku

W czasie wtorkowych adoracji miesiącu lutym modlimy się za chorych i służbę zdrowia naszej parafii i miasta – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

Katecheza dla dorosłych – cd: Cnota Pietyzmu: oddawanie czci rodzicom, oddawanie czci Ojczyźnie (patriotyzm); odbędzie się w piątek 24 lutego po Mszy wieczornej.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w lutym, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 698 złotych. Bóg zapłać.

50. Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu rozpocznie się w przyszłą niedzielę 26 lutego. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium, by Matce Boskiej Dzikowskiej polecać smutny los nietrzeźwych mężczyzn i kobiet oraz ich rodzin. Otwarte spotkanie osób z rodzin pijaków i alkoholików odbędzie się w najbliższą środę, 22 lutego o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym na piętrze. Otwarte spotkanie trzeźwych alkoholików odbędzie się w ostatni wtorek miesiąca – 28 lutego o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym na piętrze. Zachęcamy do zainteresowania się przejmującymi świadectwami osób uzależnionych a jednak trzeźwych oraz ich bliskich.

Po Mszy Świętej, przed kościołem można nabyć bilety na spektakl muzyczny „Miłość zmartwychwstała” opowiadający o życiu dominikanki z Wielowsi, bł. Julii Rodzińskiej – męczenniczki drugiej wojny światowej. Cena biletu 25 złoty. Przedstawieni odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Jednocześnie przypominamy, że w tych dniach w TDK można zobaczyć nowy film o życiu i męczeństwie bł. Karoliny Kózkówny zatytułowany „Zerwany kłos”.

Przypominamy, że najbliższe spotkanie dla rodziców i dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w czwartek, 2 marca o 17.15. Przed nabożeństwem różańcowym zostaną poświęcone przygotowane wcześniej pamiątkowe obrazki. Po modlitwie Różańcowej i Mszy Świętej, obrazki zostaną rozdane dzieciom.