VIII Niedziela w ciągu roku

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o 6.00, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tego dnia wszystkich wiernych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, natomiast tych którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60-tego post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Taca zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie  Żale odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy o godz. 16.00 oraz w środy o godz. 17.30. W tym tygodniu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek po Mszy o godz. 8.00. Natomiast po Mszy o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła gwiaździsta Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości Narodu, która zakończy się pod figurą Najświętszego Serca Pana Jezusa – tam o 19.30 zakończenie wspólną modlitwą wszystkich tarnobrzeskich parafii.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w Środę Popielcową po Mszy wieczornej.

Z posługą sakramentalną odwiedziny chorych parafian w najbliższy czwartek w godzinach przedpołudniowych.

Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek, 2 marca o godz. 16.45.

Spotkanie dla rodziców i dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w czwartek, 2 marca o 17.15. Przed nowenną do MB Dzikowskiej zostaną poświęcone przygotowane wcześniej pamiątkowe obrazki. Po modlitwie i Mszy Świętej, obrazki zostaną rozdane dzieciom.

Spowiedź pierwszopiątkowa dla dorosłych w stałych godzinach dyżuru w konfesjonale, a dla dzieci od godz. 16.30 i Msza o 17.00. Dla dzieci nie będzie Drogi Krzyżowej.

Katecheza dla dorosłych – cd: Cnota Pietyzmu: oddawanie czci Ojczyźnie (patriotyzm); odbędzie się w piątek 3 marca po Mszy wieczornej.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się o godz. 11.00.

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 923 złote. Bóg zapłać.

Rozpoczęliśmy 50. tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium, by Matce Boskiej Dzikowskiej polecać smutny los nietrzeźwych mężczyzn i kobiet oraz ich rodzin. Otwarte spotkanie trzeźwych alkoholików odbędzie się w ostatni wtorek miesiąca – 28 lutego o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym na piętrze. Zachęcamy do zainteresowania się przejmującymi świadectwami osób uzależnionych a jednak trzeźwych.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych odbędzie się w sobotę o godz. 14.00 w Kościele Męki Pańskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Adam Kopeć z Mokrzyszowa. W niedzielę nauki będą głoszone w czasie wszystkich Mszy Świętych oraz kazanie pasyjne w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali po Mszy o 16.00. W kolejne dni – poniedziałek, wtorek i środę – nauki rekolekcyjne będziemy mogli wysłuchać w czasie Mszy o 8.00, 12.00 i 18.00.

Rekolekcje szkolne w naszej parafii będą trwały trzy dni: dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych od środy – 8 marca do piątku 10 marca; dla szkoły podstawowej od poniedziałku – 13 marca do środy 15 marca.

Różańce z wizerunkiem Matki Bożej Dzikowskiej można nabyć w bibliotece parafialnej w każdą środę w godz. od 17.00 do 18.00.