I Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Adam Kopeć z Mokrzyszowa. Dzisiaj nauki są głoszone w czasie wszystkich Mszy Świętych oraz kazanie pasyjne w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali po Mszy o 16.00. W kolejne dni – poniedziałek, wtorek i środę – nauki rekolekcyjne będziemy mogli wysłuchać w czasie Mszy o 8.00, 12.00 i 18.00. Taca zbierana w ostatni dzień rekolekcji przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty.

Rekolekcje szkolne w naszej parafii będą trwały trzy dni: dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych od środy – 8 marca do piątku 10 marca; dla szkoły podstawowej od poniedziałku – 13 marca do środy 15 marca.

W czasie wtorkowych adoracji w miesiącu marcu modlimy się za zatrudnionych w rzemiośle, handlu i różnych przedsiębiorstwach naszej parafii i miasta – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

W środę, 8 marca zapraszamy do naszego Sanktuarium na wspólną modlitwę o potrzebne łaski dla naszych parafianek i czcicielek Matki Bożej Dzikowskiej oraz ich bliskich.

KIK zaprasza na wykład ks. prof. Romana Sieronia pt. „List do Rzymian – ewangelia w/g św. Pawła”, który odbędzie się 9 marca 2017 roku, w czwartek, ok. godziny 18.45 w Domu Katechetycznym.

Katecheza dla dorosłych – Części potencjalne kardynalnej cnoty sprawiedliwości: Cnota szacunku i Cnota prawdomówności; odbędzie się w piątek 10 marca po Mszy wieczornej.

Kolejna Stacyjna Droga Krzyżowa w naszym mieście odbędzie się w kościele św. Barbary w intencji dzieci i młodzieży połączona z Wieczorem Uwielbienia, w piątek o godz. 18.30 pod hasłem „Modlitwa młodych odpowiedzią na Orędzie Fatimskie”.

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 1049 złotych. Bóg zapłać.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie  Żale odprawiamy w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 16 oraz w środy o godz. 17.30. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00 –  dla dorosłych oraz o godz. 17.00 dla dzieci.

Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu marcu i tradycyjnie taca zbierana jest na remont kościoła. Natomiast ofiary złożone w przyszłą niedzielę do skarbony św. Antoniego zostaną przekazane na potrzeby misji w Afryce.

Rekolekcje dla Kół Żywego Różańca odbędą się w Radomyślu nad Sanem w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Koszt uczestnictwa to 110 zł. Więcej informacji na afiszu przed kościołem.