III Niedziela Wielkiego Postu

Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP ze względu na niedzielę jest przeniesiona na poniedziałek. W naszym kościele porządek Mszy jak w dzień powszedni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich, którym patronuje św. Józef.

W czasie wtorkowych adoracji w miesiącu marcu modlimy się za zatrudnionych w rzemiośle, handlu i różnych przedsiębiorstwach naszej parafii i miasta – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

 

Katecheza dla dorosłych – Wady przeciwne cnocie prawdomówności; odbędzie się w piątek 24 marca po Drodze Krzyżowej.

Kolejna Stacyjna Droga Krzyżowa w naszym mieście pod hasłem „Módlcie się i czyńcie ofiary za grzeszników” odbędzie się w kościele w Miechocinie, 24 marca o 16.30 i będzie ofiarowana jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko życiu,  z prośbą o szacunek dla każdego życia.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w sobotę 25 marca będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia i modlić się będziemy za wszystkich poświęcających się dziełu obrony życia nienarodzonych. Tego samego dnia w Katedrze Sandomierskiej zostanie otwarty III Synod Diecezji Sandomierskiej. Uroczystość w Katedrze, na którą wszyscy są zaproszeni rozpocznie się o godz. 11.00.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w marcu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie  Żale odprawiamy w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 16 oraz w środy o godz. 17.30. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00 –  dla dorosłych oraz o godz. 17.00 dla dzieci.

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 844 złotych. Bóg zapłać.

Rekolekcje dla Kół Żywego Różańca odbędą się w Radomyślu nad Sanem w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Koszt uczestnictwa to 110 zł. Więcej informacji na afiszu przed kościołem.