V Niedziela Wielkiego Postu

W czasie wtorkowych adoracji w miesiącu kwietniu modlimy się za pracowników wymiaru sprawiedliwości, za rządzących miastem oraz za służby mundurowe – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

W pierwszą środę nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W czwartek, 6 kwietnia w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy znanych nam chorych parafian. Prosimy do zakrystii zgłaszać tych, do których nie przychodzimy z regularną posługą.

Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek od godziny 17.00 w Kościele Męki Pańskiej.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 6 kwietnia. O godz. 18.00 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej. Po Mszy będzie spotkanie dla rodziców w sprawie szczegółów uroczystości i osobno dla dzieci.

W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godziny 16.30 i Msza o 17.00 oraz Droga Krzyżowa. Spowiedź dla dorosłych w stałych godzinach.

Katecheza dla dorosłych – Części potencjalne kardynalnej cnoty sprawiedliwości: Wady przeciwne prawdomówności (zdradzanie tajemnic); odbędzie się w piątek 7 kwietnia po wieczornej Drodze Krzyżowej.

Kolejna Stacyjna Droga Krzyżowa w naszym mieście pod hasłem „Być dobrym jak chleb – czynić Miłosierdzie” odbędzie się w kościele Chrystusa Króla, 7 kwietnia o 17.30 i będzie modlitwą ze św. Bratem Albertem w intencji wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 861 złotych. Bóg zapłać.

W zakrystii można zaopatrzyć się w Baranki i Paschaliki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas. Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą Caritas na rzecz rodzin w Syrii. Inicjatywa ta zatytułowana jest „Rodzina rodzinie”.

Zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych, przeznaczonych na misje będziemy prowadzić do końca tygodnia. Telefony można przynosić do grupy charytatywnej w Domu Katechetycznym.

Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy przy ul. Dekutowskiego 20, za naszym pośrednictwem, zwraca się do parafian i przyjaciół naszego Sanktuarium z serdeczną prośbą o ofiarowanie pościeli dla pacjentów Zakładu. Każda pomoc ulży doli chorych i niesprawnych pensjonariuszy. Bóg zapłać.

Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie zamknięta, zapraszamy dopiero w środę po Świętach Wielkanocnych.

Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu i tradycyjnie zbierana taca jest przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych naszego kościoła. Bóg zapłać za Waszą życzliwość wobec tego dzieła.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, kapłani naszego Dekanatu podejmują ściślejszą współpracę w posłudze spowiedzi. Będziemy sobie pomagać według ustalonego harmonogramu, który można znaleźć przed kościołem. Prosimy o wyrozumiałość – ojcowie w naszym kościele będą spowiadać tylko rano i wieczorem, żeby mogli pomóc w spowiedzi w sąsiednich parafiach. W sobotę, 8 kwietnia, w naszym kościele będzie spowiedź parafialna w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.30. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej okazji, ponieważ będzie spowiadać więcej kapłanów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tarnobrzega do Radomyśla nad Sanem odbędzie się w nocy z 7 na 8 kwietnia. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.