II Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można wesprzeć ofiary wojny w Syrii składając ofiary do skarbony św. Antoniego; zapraszamy również na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

W czasie wtorkowych adoracji w miesiącu kwietniu modlimy się za pracowników wymiaru sprawiedliwości, za rządzących miastem oraz za służby mundurowe – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

Katecheza dla dorosłych – cd: – Części potencjalne kardynalnej cnoty sprawiedliwości: Cnota wdzięczności i Cnota samoobrony; odbędzie się w piątek 28 kwietnia po Mszy wieczornej.

Dzieci i młodzież, którzy jałmużnę wielkopostną składali do skarbonek miłosierdzia proszeni są, żeby zebrane pieniądze przekazali do Caritas, mogą to zrobić osobiście lub za naszym pośrednictwem.

Do skarbony św. Antoniego złożono w minionym tygodniu 1641 złotych. Bóg zapłać.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w kwietniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy przy ul. Dekutowskiego 20, za naszym pośrednictwem, zwraca się do parafian i przyjaciół naszego Sanktuarium z serdeczną prośbą o ofiarowanie pościeli dla pacjentów Zakładu. Każda pomoc ulży doli chorych i niesprawnych pensjonariuszy. Bóg zapłać.

KIK wraz z Biblioteką Pedagogiczną zapraszają na Tydzień Historyczny pod hasłem „Konstytucja 3 Maja”. Spotkania w Sali konferencyjnej Biblioteki od 24 do 28 kwietnia o godz. 17.00.

Wielka Misja Na Placach, czyli spotkania ewangelizacyjne, na które zapraszają Wspólnoty Neokatechumenalne Tarnobrzega w kolejne pięć niedziel o godz. 15.00 na Placu Bartosza Głowackiego.

Bezpłatne konsultacje i porady w sprawach rodzinnych, dydaktycznych, wychowawczych, uzależnień od alkoholu i narkotyków, w ramach Katolickiego Centrum Pomocy rodzinie przy par. św. Barbary prowadzi Stowarzyszenie Profilaktyczne „Brzeg”.

W ramach inicjatywy Caritas pt. „Rodzina rodzinie” nasza parafia sfinansuje półroczne utrzymanie dla jednej z rodzin w Aleppo. Jeśli ktoś ma życzenie włączyć się w to dzieło, to może w przyszłą niedzielę złożyć swój dar do skarbony św. Antoniego.