XIX Niedziela zwykła

Różaniec Fatimski w setną rocznicę objawień odbędzie się dzisiaj, o godz. 17.15. Po Mszy Świętej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafii odbędzie się dzisiaj w kaplicy wieczystej adoracji na Serbinowie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy ekspiacyjnej za grzechy, jakimi Pan Bóg jest obrażany. Będziemy się też modlić za nasze rodziny i miasto przed zbliżającym się Jubileuszem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Początek adoracji o godz. 21.00, o 22.00 – będzie sprawowana Msza Święta.

We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele-sanktuarium można tego dnia uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ponieważ jest to tytuł naszego kościoła i parafii.

W czasie wtorkowych adoracji w miesiącu sierpniu modlimy się za nauczycieli i wychowawców, za pracowników oświaty oraz dzieci i młodzież w przededniu nowego roku szkolnego – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

Rozpoczęliśmy czas przygotowania do 113 rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej. Nowennę do M.B. Dzikowskiej odmawiamy w środy o 11.30 przed Cudownym Obrazem. Zapraszamy serdecznie.

W czwartek, 17 sierpnia, przypada święto św. Jacka. Według tradycji w cudowny sposób podniósł powalone gradem łany pszenicy dlatego po Mszach o 12.00 i 18.00 odbędzie się przy figurze świętego Jacka święcenie kłosów.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 808 zł i 1 euro. Bóg zapłać.

Dzięki ofiarnej życzliwości naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej możemy kontynuować prace remontowe. Za wszystkich wspierających dzieło renowacji naszego kościoła będzie/została dzisiaj ofiarowana Msza Święta o godz. 12.30.

Zapraszamy dzisiaj na kiermasz książki przy naszym kościele.

W przyszłą niedzielę s. Helena Szumska ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, misjonarka w Rwandzie będzie kwestować na potrzeby misji w Afryce. Kilka słów o jej posłudze można przeczytać w gablocie przed kościołem.

Na obchody „Tarnobrzeskiego Święta Plonów” zapraszają Prezydent Miasta Tarnobrzega i Przewodniczący Osiedla Mokrzyszów. Uroczystość rozpocznie się 15 sierpnia (we wtorek) o godz. 15.00 na terenach w pobliżu stadionu na osiedlu Mokrzyszów. Msza Święta z poświęceniem wieńca dożynkowego odbędzie się o godz. 10.00 w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Mokrzyszowie.

W czerwcu były rozdawane indywidualne zaproszenia do uczestnictwa w Jubileuszu Intronizacji NSPJ. Mamy prośbę, żeby osoby, które wzięły zaproszenia zechciały podać do zakrystii informacje o dalszych losach tych zaproszeń.