XX Niedziela zwykła

W czasie wtorkowych adoracji w miesiącu sierpniu modlimy się za nauczycieli i wychowawców, za pracowników oświaty oraz dzieci i młodzież w przededniu nowego roku szkolnego – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

Rozpoczęliśmy czas przygotowania do 113 rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej. Nowennę do M.B. Dzikowskiej odmawiamy w środy o 11.30 przed Cudownym Obrazem. Zapraszamy serdecznie.

W intencji przygotowań do Jubileuszu Intronizacji NSPJ, o obfite i trwałe owoce tego wydarzenia zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta śpiewana w starym Rycie. Celebracja będzie w czwartek piątek i sobotę (24, 25 i 26 VIII) o godz. 18.00. W te dni Różaniec zaczniemy przed Mszą o godz. 17.15, żebyśmy przed celebracją mogli w kilku słowach pomóc obecnym uważniej uczestniczyć w Ofierze Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj s. Helena Szumska ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, misjonarka w Rwandzie będzie kwestować na potrzeby misji w Afryce. Kilka słów o jej posłudze można przeczytać w gablocie przed kościołem.

Zbliża się nowy rok szkolny i czas przygotowania do przyjęcia Komunii świętej i Bierzmowania. Prosimy rodziców z naszej parafii żeby zgłosili swoje dzieci do przygotowań pierwszokomunijnych, w kancelarii parafialnej w dniach 28-31 sierpnia w godz. od 19.30 do 20.30. Młodzież naszej parafii z klas siódmych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w trzyletnim przygotowaniu do Bierzmowania do kancelarii parafialnej w dniach 4-7 września w godz. od 19.30 do 20.30.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1043 zł, 5 euro i 50 centów. Bóg zapłać.

Z apelem o pomoc poszkodowanym w niedanych nawałnicach, który wystosowali: Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki i nasz Ordynariusz Bp Krzysztof Nitkiewicz – można zapoznać się przed kościołem.

 

W przyszłą niedzielę

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w sierpniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 18.00 ofiarujemy w ich intencji.

27 VIII – przedstawienie „Idę śladami Króla królów” o historii polskiej mistyczki i apostołki Intronizacji NSPJ będzie zaprezentowane w Tarnobrzeskim Domu Kultury, o godz. 16.00. W związku z przedstawieniem będą zbierane dobrowolne datki przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonego procesu beatyfikacyjnego Rozalii Celak oraz kosztów organizacji przedstawienia

Kwestę na rzecz Identyfikacji ekshumacji i godny pochówek Żołnierzy Wyklętych przed kościołem przeprowadzą przedstawiciele Fundacji Niezłomni im. mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszko”.

 

Jubileusz Intronizacji NSPJ w naszym mieście będziemy obchodzić od 10 do 13 września

Program przygotowań do Jubileuszu w naszym kościele

24, 25 i 26 VIII – Msza Święta z prośbą o obfite łaski dla przygotowujących uroczystość oraz uczestników Intronizacji NSPJ o obfite i trwałe owoce zostanie odprawiona o godz. 18.00 (Msza w Rycie Dominikańskim – „stara Msza”); w te dni Różaniec o 17.15.

27 VIII – przedstawienie „Idę śladami Króla królów” w Tarnobrzeskim Domu Kultury,
o godz. 16.00

1 IX I piątek – okazja do spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej

2 IX I sobota – modlitwa pokuty i przeproszenia z nabożeństwem pierwszosobotnim o 8.30-12.00; Msza Święta o 12.00

4 IX I poniedziałek – Msza Roczna za zmarłych o 18.00 i Różaniec w tej samej intencji o 17.30

5 IX I wtorek – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o 17.00

6 IX I środa – Nowenna do MB Dzikowskiej o 11.30; po Mszy wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

7 IX I czwartek – adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa o 17.00

8 IX piątek – Narodzenie NMP – rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej

 

Celebracje Jubileuszu w naszym kościele

10-IX – Intronizacja w wymiarze osobistym

11-IX – Intronizacja w wymiarze rodzinnym (18.00)

12-IX – Intronizacja w wymiarze społecznym (18.00)

 

Na Serbinowie

13-IX – uroczystości kończące Jubileusz o godz. 18.00