XXI Niedziela zwykła

„Idę śladami Króla królów” – przedstawienie o Rozalii Celak mistyczce i apostołce Intronizacji NSPJ – można dzisiaj obejrzeć w Tarnobrzeskim Domu Kultury, o godz. 16.00. Zapraszamy serdecznie. W związku z przedstawieniem będą zbierane dobrowolne datki przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonego procesu beatyfikacyjnego Rozalii Celak oraz kosztów organizacji przedstawienia.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za małżeństwa sierpniowe, a Mszę o godz. 18.00 ofiarujemy w ich intencji.

Ofiary, które zostaną przekazane jako pomoc poszkodowanym w niedanych nawałnicach można dzisiaj składać do skarbony św. Antoniego.

Przed kościołem kwestę na rzecz Identyfikacji, ekshumacji i godny pochówek Żołnierzy Wyklętych prowadzą dzisiaj przedstawiciele Fundacji Niezłomni im. mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszko”.

W czasie wtorkowych adoracji w miesiącu sierpniu modlimy się za nauczycieli i wychowawców, za pracowników oświaty oraz dzieci i młodzież w przededniu nowego roku szkolnego – zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

Rozpoczęliśmy czas przygotowania do 113 rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej. Nowennę do M.B. Dzikowskiej odmawiamy w środy o 11.30 przed Cudownym Obrazem. Zapraszamy serdecznie.

Chorych naszych parafian odwiedzimy z posługa kapłańską w godzinach przedpołudniowych w czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej w czasie Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie rozpoczynających nowy rok szkolny. Spowiadać będziemy 6.30-8.30, 11.30-12.30 i 17.00-18.30.

W pierwszą sobotę miesiąca w ramach przygotowań do jubileuszu Intronizacji NSPJ zapraszamy na modlitwę pokuty i przeproszenia z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP. Rozpoczniemy o 8.30 i zakończymy Mszą Świętą o 12.00.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych i innych będzie w przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00.

Zmiana tajemnic różańcowych w przeszłą niedzielę po Mszy i Różańcu o 16.00.

Od 1 września wraca zwykły porządek Mszy Świętych i dyżurów kancelarii. Ulotkę na ten temat można otrzymać w zakrystii.

Zbliża się nowy rok szkolny i czas przygotowania do przyjęcia Komunii świętej i Bierzmowania. Prosimy rodziców z naszej parafii żeby zgłosili swoje dzieci do przygotowań pierwszokomunijnych, w kancelarii parafialnej w dniach 28-31 sierpnia w godz. od 19.30 do 20.30. Młodzież naszej parafii z klas siódmych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w trzyletnim przygotowaniu do Bierzmowania do kancelarii parafialnej w dniach 4-7 września w godz. od 19.30 do 20.30.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 611 zł. Bóg zapłać.

Helena Szumska ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, misjonarka w Rwandzie dziękuje za ofiary i zapewnia o modlitwie za wszystkich ofiarodawców. 9.420 zł, 1 $, 10.25 €, 100 lirów tureckich, 10 bani rumuńskich zostanie przekazanych do Rwandy. Bóg zapłać.