XXII Niedziela zwykła

Na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy Msze Święte dla LO im. M. Kopernika, Gimnazjum nr 1 i 3 w poniedziałek o 8.00 oraz dla Szkoły Podstawowej nr 4 o 9.00. Dla Zespołu Szkół Społecznych nr 1 im. Hetmana Jana Tarnowskiego odprawimy Mszę Świętą we wtorek o 9.00.

Msza Roczna za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych w poniedziałek wieczorem, wcześniej o 17.30 Różaniec za zmarłych.

W czasie wtorkowych adoracji od dziewięciu miesięcy modlimy się w różnych intencjach i za różne grupy społeczne prosząc o Boże błogosławieństwo na obchody Jubileuszu Intronizacji NSPJ w naszej parafii i mieście. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę od godz. 17.00.

Nowennę do M.B. Dzikowskiej odmawiamy w środy o 11.30. Zapraszamy serdecznie.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w środę po Mszy wieczornej.

Adoracja dla Wspólnoty Krwi Chrystusa odbędzie się w czwartek 7 września od godz.17.00 w Kościele.

113 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej przypada w piątek 8 września w Święto Narodzenia Matki Bożej. Z tego powodu w najbliższą niedzielę będziemy dziękować Panu Bogu za to wyróżnienie naszego Sanktuarium. Na tę okoliczność została przygotowana wystawa prezentująca wybrane wizerunki inspirowane naszym Cudownym Obrazem i od piątku będzie można ją obejrzeć na placu przed kościołem.

Na przyszłą niedzielę przygotowujemy piknik parafialny prosimy gospodynie o upieczenie ciast i przygotowanie pierogów. Kto potrzebowałyby produkty do pieczenia (mąkę, cukier, jajka) może je otrzymać w sali grupy charytatywnej. Natomiast mężczyzn prosimy o pomoc w rozstawieniu namiotów i w innych pracach w sobotę od godz. 9.00.

Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej w Chorzelowie odbędzie się 9 września. Szczegóły koronacji są podane na plakacie.

Kandydaci do bierzmowania pierwsze swoje spotkania po wakacjach będą mieli – z klas drugich gimnazjum w piątek o 19.30 w Kościele Męki Pańskiej, a z klas trzecich gimnazjum w sobotę o 19.00 w Kościele Męki Pańskiej.

Rodzice dzieci do I Komunii jeszcze będą mieli możliwość zgłosić swoje pociechy w kancelarii parafialnej 15 września od 19.30 do 20.30. Zapraszamy młodzież naszej parafii z klas siódmych do kancelarii parafialnej w dniach 4-7 września w godz. od 19.30 do 20.30, żeby zgłosili swój udział w trzyletnim przygotowaniu do Bierzmowania.

Niebawem, w środę 13 września dokonamy Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze całego miasta Tarnobrzega. Centralna uroczystość Jubileuszowa odbędzie się na Serbinowie o godz. 18.00. Pragniemy w imieniu ks. Jana Biedronia – proboszcza z Serbinowa – serdecznie zaprosić na tę uroczystość do parafii NMP Nieustającej Pomocy: grupy liturgiczne, stowarzyszenia, delegacje przedstawicieli wspólnot i zawodów, poczty sztandarowe i wiernych poszczególnych parafii dekanatu tarnobrzeskiego.

Pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile-Krakowie organizuje KIK w niedzielę 17 września. Szczegóły na afiszu przed kościołem. Dzisiaj KIK organizuje kiermasz książki.

Na pomoc poszkodowanym w niedanych nawałnicach do skarbony św. Antoniego zostało złożonych 3527 zł. Bóg zapłać.

Dzięki ofiarnej życzliwości naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej kontynuujemy prace remontowe. W ostatnim czasie powrócił na szczyt fasady kościoła element dekoracji zwany sterczyną. Wdzięczni za wszelką pomoc, w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 ofiarujemy Mszę Świętą za wszystkich wspierających dzieło renowacji naszego kościoła.