XXIII Niedziela zwykła

113 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej przypadła w piątek 8 września
w Święto Narodzenia Matki Bożej. Z tego powodu w dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za to wyróżnienie naszego Sanktuarium. Na tę okoliczność została przygotowana wystawa prezentująca wybrane wizerunki inspirowane naszym Cudownym Obrazem i można ją obejrzeć na placu przed kościołem. Zapraszamy po Mszy na piknik parafialny, który tradycyjnie towarzyszy naszym obchodom rocznicy koronacji. Uroczystość uświetnia zespół wokalno-instrumentalny „Różaniec” z Tarnopola. Po Mszach Świętych zainteresowani będą mogli w ramach pikniku nabyć ich płyty z ich utworami i w jakikolwiek sposób wesprzeć ich twórczość.

Dzięki ofiarnej życzliwości naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej kontynuujemy prace remontowe. W ostatnim czasie powrócił na szczyt fasady kościoła element dekoracji zwany sterczyną. Wdzięczni za wszelką pomoc, dzisiaj o godz. 12.30 ofiarujemy/ofiarowaliśmy Mszę Świętą za wszystkich wspierających dzieło renowacji naszego kościoła.

Dzisiaj w czasie każdej Mszy Świętej mamy sposobność do podjęcia Aktu Intronizacji NSPJ w wymiarze osobistym. Intronizacja NSPJ w wymiarze rodzinnym rozpocznie się jutro w czasie Mszy wieczornej o 18.00 i mamy nadzieję, że zakończy się w domu rodziny. W tej uroczystości pragniemy połączyć i ukazać więź między Domem Bożym, Domem Matki Bożej z naszymi domami rodzinnymi. Zapraszamy do podjęcia dzieła Intronizacji w rodzinach naszych parafian i przyjaciół naszego Sanktuarium.

Intronizacja NSPJ w wymiarze społecznym odbędzie się we wtorek wieczorem. W naszej uroczystości będą uczestniczyć przedstawiciele stanów i grup społecznych: duchownych, sióstr zakonnych, władz miasta, rad osiedlowych, służb mundurowych, sądownictwa, handlowców, rolników i ogrodników, zakładów pracy, służby zdrowia, emerytów i chorych, nauczycieli, młodzieży, rodzin, przedstawiciele ruchów i duszpasterstw, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. Wszyscy, którzy odnajdują się w wymienionych kategoriach niech czują się zaproszeni do udziału we wtorkowej uroczystości. Jeżeli ktoś nie widzi siebie w żadnej z wymienionych grup a chciałby zaprosić Jezusa Chrystusa Króla królów i Pana panów w przestrzeń swojego społecznego życia prosimy by przyszedł do zakrystii i swe pragnienie zgłosił.

Elementy aktów intronizacyjnych w wymiarze społecznym i ich przykłady można zobaczyć w gablocie przed kościołem. Przed kościołem możemy nabyć materiały do przeprowadzenia Intronizacji NSPJ w swoich rodzinach – będą potrzebne w poniedziałek wieczorem.

Uroczystość wieńcząca Jubileusz dziesięcio- i dwudziesto-lecia Intronizacji NSPJ w naszych parafiach i mieście odbędzie się w środę na Serbinowie o 18.00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

Nowennę do M.B. Dzikowskiej będziemy kontynuować w środy o 11.30. Zapraszamy serdecznie.

Czuwanie w Sanktuarium Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu odbędzie się w nocy z czwartku na piątek 14/15 września. Szczegóły pielgrzymki na afiszu przed kościołem.

Rodzice dzieci do I Komunii jeszcze będą mieli możliwość zgłosić swoje pociechy w kancelarii parafialnej 15 września od 19.30 do 20.30.

Nabożeństwo do św. Dominika z modlitwą dar rodzicielstwa dla małżeństw będzie w sobotę o 11.30, potem Msza i spotkanie dla III Zakonu Dominikańskiego.

Pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile-Krakowie organizuje KIK w niedzielę 17 września. Szczegóły na afiszu przed kościołem.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1579 zł. Bóg zapłać.