XXVI Niedziela zwykła

Tradycyjna procesja różańcowa do pięciu ołtarzy odbędzie się dzisiaj po Mszy o 11.00. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. W październiku Różaniec odmawiamy o 17.30, wszystkich zapraszamy.

Stop Aborcji – ta szlachetna inicjatywa godna jest naszej uwagi – zapraszamy do udzielenia swego poparcia przez złożenie podpisu na wystawionych listach.

Ostatnia z tego cyklu Msza Roczna ofiarowana za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych zostanie odprawiona jutro – w pierwszy poniedziałek miesiąca o 18.00. Różaniec za zmarłych rozpoczniemy o 17.30.

Do konkursu Świat Kasztanowych Figurek, organizowanego przez KIK, kolejne prace można zgłaszać do środy. Rozstrzygnięcie konkursu dokona się w czwartek, a rozdanie nagród w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00.

Nowennę do M. B. Dzikowskiej kontynuujemy w środy o 11.30. Zapraszamy serdecznie.

W pierwszą środę nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Świętej.

W ramach Ogólnopolskiej Nowenny Adoracyjnej przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, prowadzonej przez Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, całodobowa adoracja będzie miała miejsce w Tarnobrzegu – Mokrzyszowie, w dniach 4 – 5 października. Rozpoczęte czuwanie Mszą o godz. 18.00 w środę, trwać będzie 24 godziny. Dla naszej parafii przewidziane są godziny od 22.30 do 1.00. O godzinie 24.00 sprawowana będzie Msza Święta. Zapraszamy serdecznie.

W czwartek w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy chorych parafian.

Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek od godziny 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W pierwszy piątek spowiadamy 6.30-8.30, 11.30-12.30 orz 17.00-18.30. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków, które polega na przyjęciu Komunii świętej wynagradzającej; w czasie wieczornej spowiedzi będzie można przyjąć Komunię świętą o 17.20 oraz w czasie Mszy o 18.00.

Katecheza dla dorosłych – „Raport o stanie wiary” J. Ratzingera; odbędzie się w piątek 6 października po Mszy wieczornej.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się o godz. 11.00.

Spotkanie dla młodzieży z klas siódmych przygotowujących się do bierzmowania w sobotę od 11.00 w kościele na nabożeństwie wynagradzającym, a dalszy ciąg spotkania poprowadzi o. Wojciech Krok.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 628 zł. Bóg zapłać.

Zapraszamy do udziału w najbliższą sobotę w pielgrzymkach:

– autokarowa Róż Różańcowych do Sanktuarium MB Pocieszenia w Bogorii – zapisy jeszcze tylko dzisiaj w naszej zakrystii, od jutra u św. Barbary

– w ramach inicjatywy „Różaniec do granic” z naszej parafii jedziemy do Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach przy granicy ukraińskiej, natomiast z parafii św. Barbary jadą do Kalwarii Pacławskiej przy granicy z Ukrainą.

Szczegóły programu i koszty naszych pielgrzymek można znaleźć na afiszach przed kościołem, a zapisać się w zakrystii.

Zapisy na pielgrzymkę do Wielkich Oczu do jutrzejszej Mszy wieczornej. Po Mszy wieczornej o. Piotr zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników pielgrzymki do „Sali Na Górze” w Domu Katechetycznym.

Niestety ze względu niewielkie zainteresowanie, piesza pielgrzymka do Sulisławic została odwołana. Może w przyszłym roku powiedzie się lepiej.

„Oblężenie Jasnej Góry” czyli I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę odbędzie się 4 listopada. Zachęcamy do zainteresowania się tą inicjatywą – w gablocie więcej informacji.