XXVIII Niedziela zwykła

Kalendarze o Aniołach przywiozły siostry s. Agnieszka Mazur i s. Lena Szmielowa ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. S. Lena Szmielowa pochodzi z Uralu a będąc w zakonie ostatni rok posługiwała w Surgucie na Syberii. Fundusze, które zbiorą za kalendarze zostaną przekazane na potrzeby ich posługi na Syberii.

Stop Aborcji – ta szlachetna inicjatywa godna jest naszej uwagi – zapraszamy do udzielenia swego poparcia przez złożenie podpisu na wystawionych listach.

Dla spraw związanych z grobami na naszym cmentarzu parafialnym proboszcz będzie dostępny w kancelarii parafialnej w poniedziałki 16, 23 i 30 października w godzinach od 17.00 do 18.00. Dysponenci grobów uszkodzonych w czasie ostatniej wichury mogą w kancelarii parafialnej we wtorek i środę od 18.00 do 19.00 uzyskać informacje na temat procedury zgłaszania szkód do Ubezpieczyciela.

Wykład „Szukamy Chrystusa w księgach Starego Testamentu” wygłosi ks. prof. Roman Sieroń 18 października po Mszy wieczornej.

Droga Krzyżowa w rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki ruszy nad Wisłę spod klasztoru 19 października po Mszy wieczornej. Prosimy o zabranie świec.

Katecheza dla dorosłych – Eschatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 20 października po Mszy wieczornej.

Kwesta na rzecz chorej Agnieszki, matki dwójki dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem.

Mszę dziękczynną za udzielone łaski w czasie wrześniowych uroczystości Intronizacyjnych NSPJ w naszej parafii i mieście będziemy sprawować w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół naszego Sanktuarium. Zapraszamy zaangażowanych w przygotowania i uczestników intronizacji w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym. Będziemy też prosić o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej nad tym dziełem, naszymi rodzinami, naszą parafią i naszym miastem.

Nabożeństwo do św. Jana Pawła II będzie w przyszłą niedzielę 22 października po Mszy o 18.00.

 

W październiku Różaniec odmawiamy o 17.30, w niedziele po Mszy o 16.00. Zapraszamy.

Kartki wypominkowe z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii. Nowy cykl Mszy Roczny rozpoczniemy we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada o 18.00.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 905 zł i 5 euro. Bóg zapłać.

Zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia w ramach XVII Dnia Papieskiego wyniosła 3320 zł. Bóg zapłać.

„Oblężenie Jasnej Góry” czyli I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę odbędzie się 4 listopada. Zachęcamy mężczyzn starszych i młodszych do zainteresowania się tą inicjatywą – w gablocie więcej informacji. Lista i zapisy w zakrystii.