XXX Niedziela zwykła

Do końca października Różaniec odmawiamy o 17.30, w niedziele po Mszy o 16.00.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj, na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za małżeństwa październikowe, a Mszę o godz. 16.00 będzie ofiarowana w ich intencji.

Od 30 października do 11 listopada 2017 r. kancelaria będzie zamknięta z wyjątkiem 30 i 31 października oraz 4 listopada, ze względu na dni świątecznie (Uroczystość Wszystkich Świętych, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Święto Niepodległości) oraz wizytę u chorych parafian i rekolekcje wewnętrzne naszego klasztoru. Sprawy związane z pogrzebem lub wezwanie do chorego można zgłaszać na bieżąco.

Dla spraw związanych z grobami na naszym cmentarzu parafialnym proboszcz będzie dostępny w kancelarii parafialnej w poniedziałek 30 października od 17.00 do 18.00. Dysponenci grobów uszkodzonych w czasie ostatniej wichury mogą w gablocie przeczytać jakie dokumenty mają przesłać na adres firmy ubezpieczeniowej.

W Uroczystość Wszystkich Świętych niedzielny porządek Mszy Świętych z wyjątkiem 10.30, 12.30 i 16.00, ponieważ będzie Msza na cmentarzu parafialnym o godz. 14.00. Na cmentarzu miechocińskim Msza święta o godzinie 10.30, a na cmentarzu sobowskim o godzinie 14.00. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni z dodatkową Mszą w krypcie naszego kościoła o godz. 9.00 w intencji zmarłych fundatorów kościoła i klasztoru. O 18.00 odprawiona zostanie pierwsza z nowego cyklu Msza Święta „Roczna” za zmarłych poleconych naszej pamięci na kartkach wypominkowych, które można składać w zakrystii.

Od dnia zadusznego przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z czytaniem wypominek – w dni powszednie o 17.15, a w niedziele po Mszy świętej o 16. W Dzień Zaduszny pamiętać będziemy szczególnie o tych, którzy odeszli do Pana w ostatnim roku a 8 listopada za zmarłych członków Zakonu Dominikańskiego.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze zmarłych. Warunki do uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do grzechu nawet lekkiego, komunia święta, modlitwa według intencji Ojca świętego oraz pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa w pierwszy czwartek 2 listopada w kościele o godz. 16.45.

Comiesięczna wizyta u chorych parafian ze względu na Dzień Zaduszny będzie wyjątkowo w piątek listopada. Tego dnia spowiadamy od 6.30 do 8.30 i 16.45 do 18.30, ze względu na kapłańską wizytę u chorych nie będzie spowiedzi w południe.

Katecheza dla dorosłych – Eschatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 3 listopada po Mszy wieczornej.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych odbędzie się w sobotę o 12.00 w KMP.

„Oblężenie Jasnej Góry” czyli I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę odbędzie się 4 listopada. Zachęcamy mężczyzn starszych i młodszych do zainteresowania się tą inicjatywą – w gablocie więcej informacji. Lista i zapisy w zakrystii.

Siostry Służebniczki z Mokrzyszowa ze swymi podopiecznymi przygotowały pierniki i 5 listopada przed naszym kościołem będzie można je nabyć, a pozyskane fundusze pomogą w prowadzeniu ich ośrodka.

Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po Mszy i Różańcu o 16.00.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 683 zł. Bóg zapłać.

Planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie ferii zimowych 2018 roku – szczegółowe informacje w zakrystii.