Sensem i istotą dominikańskiego życia jest studiowanie, poznawanie i głoszenie Prawdy.

Dróg do poznania prawdy jest wiele, mniej lub bardziej kręte.

Drogą do poznawania Prawdy dla dominikanów są przede wszystkim filozofia i teologia. Dlatego w ramach naszego skromnego Studium Filozofii i Teologii w Tarnobrzegu pragniemy dzielić się z Wami, naszymi poszukiwaniami zwłaszcza w tych dwóch dziedzinach nauk.

W ramach Studium Filozofii i Teologii w Tarnobrzegu będą odbywały się wykłady i zajęcia przede wszystkim z filozofii, teologii, biblistyki, ale także z innych dziedzin nauki.

Wykłady i zajęcia w Studium Filozofii i Teologii w Tarnobrzegu prowadzone są przez wykładowców i specjalistów z danej dziedziny nauki.

Wykłady i zajęcia w naszym Studium odbywają się w systemie semestralnym (semestr: jesienno – zimowy oraz semestr: wiosenno – letni).

Wykłady i zajęcia trwają średnio ok. 3h wraz z przerwami.

Osoba odpowiedzialna za Studium: o. Andrzej Drozd op

Miejsce: Budynek duszpasterski przy klasztorze oo. dominikanów w Tarnobrzegu. Istnieje możliwość skorzystania z miejsc parkingowych (darmowych) przed kościołem oraz w podwórzu klasztoru.

Zapisy: Zapisy odbywają się drogą internetową, bądź w zakrystii (https://forms.gle/8kQb1MSD8a7FYfPp9) na poszczególne zjazdy.

Koszt: 30 zł/osoba (płatne z góry w zakrystii, bądź na konto klasztoru:
38 1600 1462 1850 5058 1000 0001, tytułem: SFiT + imię i nazwisko).

Czas: wybrana sobota miesiąca, godz. 10:00 – 13:00