II Niedziela Adwentu

Ofiary na pomoc dla Kościoła Wschodniego można dzisiaj składać do puszki św. Antoniego.

W opłatki i świece wigilijne można zaopatrzyć się dzisiaj w zakrystii.

Różaniec Fatimski będzie 13 listopada w środę o 17.15. Zapraszamy.

Katecheza dla dorosłych – Eschatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 15 grudnia po Mszy wieczornej.

Nabożeństwo  do św. Dominika w intencji małżeństw, które proszą o dar rodzicielstwa będzie w sobotę 16 grudnia o  11.30.

Wszystkich zapraszamy do adwentowego czuwania w czasie Mszy świętych Roratnych, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godzinie 5.55 rano. Przed Roratami – o 5.30 –śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 825 zł i 30 euro. Bóg zapłać.

Zbiórka darów na stół wigilijny dla najuboższych  z   naszej  parafii, będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę przez Oazę Rodzin. Paczki sporządzone z ofiarowanych darów  będą wydawane 21 grudnia – w czwartek od godziny 14.30 do 16.30 w domu katechetycznym.

W ramach akcji charytatywnej Choinka Życzeń organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzane sianko bożonarodzeniowe.

KIK zaprasza dzieci do udziału w konkursie dekoracji choinkowych. Własnoręcznie wykonane ozdoby będą własnoręcznie zawieszane na choince specjalnie postawionej na placu przed kościołem. Ubieranie choinki i rozdanie nagród będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00. Zapraszamy serdecznie.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, została poświęcona tablica upamiętniająca dwukrotny pobyt kard. Karola Wojtyły w Tarnobrzegu. Dziękujemy wszystkim inicjatorom i wspierającym to dzieło oraz ks. bp Krzysztofowi Nitkiewiczowi za poświęcenie tablicy pamiątkowej.

Konkurs – XXII Serbinowska Kolęda – odbędzie się 7 stycznia 2018 roku w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zgłoszenia do 4 stycznia 2018 roku drogą mailową lub w zakrystii parafii MBNP.

Dla spraw związanych z grobami na naszym cmentarzu parafialnym proboszcz będzie dostępny w kancelarii parafialnej w czwartki 14 i 21 grudnia od 17.00 do 18.00 oraz piątki 15 i 22 grudnia w godzinach od 8.30 do 9.30.

Parafialne spowiedzi w ramach naszego dekanatu będą przebiegać w następującej kolejności:
14 XII – Zakrzów, 15 XII – Stale i Sobów, 16 XII – Miechocin, 18 XII – Dzików i Mokrzyszów, 19 XII – Wielowieś i par. św. Barbary, 20 XII – par. Chrystusa Króla i w naszej parafii, 21 XII – Serbinów. W naszym kościele spowiedź w czasie do Bożego Narodzenia została dopasowana do potrzeb spowiedzi parafialnych w dekanacie oraz naszej posługi wobec chorych naszych parafian. Bardzo prosimy o zapoznanie się z porządkiem spowiedzi w naszym kościele oraz o staranne przygotowanie się do spowiedzi.