III Niedziela Adwentu

Rozpoczęliśmy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem, którą odmawiamy po Różańcu o 17.15. Zapraszamy serdecznie.

Dzisiaj zbiórkę darów na stół wigilijny dla najuboższych z naszej parafii, przeprowadza Oaza Rodzin. Paczki sporządzone z ofiarowanych darów będą wydawane 21 grudnia – w czwartek od godziny 14.30 do 16.30 w domu katechetycznym.

W ramach akcji charytatywnej Choinka Życzeń organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu dzisiaj jest rozprowadzane sianko bożonarodzeniowe.

Dzisiaj KIK zaprasza dzieci do udziału w konkursie dekoracji choinkowych. Własnoręcznie wykonane ozdoby będą własnoręcznie zawieszane na choince specjalnie postawionej na placu przed kościołem. Ubieranie choinki i rozdanie nagród będzie/było dzisiaj po Mszy o 11.00. Zapraszamy serdecznie.

W ramach kiermaszu można dzisiaj nabyć świąteczne stroiki.

W opłatki i świece wigilijne można zaopatrzyć się dzisiaj w zakrystii.

Nabożeństwo do św. Jana Pawła II będzie w piątek 22 grudnia po Mszy o 18.00.

Katecheza dla dorosłych – Eschatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 22 grudnia po Mszy wieczornej.

Wszystkich zapraszamy do adwentowego czuwania w czasie Mszy świętych Roratnych, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godzinie 5.55 rano. Przed Roratami – o 5.30 –śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W przyszłą niedzielę spowiadamy tylko do 12.00, żeby wszyscy mogli spełnić obowiązek uczestniczenia w Mszy niedzielnej – ostatnia Msza Święta u nas w kościele będzie odprawiona o 12.30, następna wigilijna Bożego Narodzenia o 22.00, potem Pasterka o północy. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana mamy niedzielny porządek Mszy.

Wieczerza wigilijna spożywana w niedzielę nie podlega przepisom postnym.

Ofiara na pomoc dla Kościoła na Wschodzie wyniosła 1100 zł 5 euro i 50 eurocentów.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1077 zł . Bóg zapłać.

Konkurs – XXII Serbinowska Kolęda – odbędzie się 7 stycznia 2018 roku w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zgłoszenia do 4 stycznia 2018 roku drogą mailową lub w zakrystii parafii MBNP.

Dla spraw związanych z grobami na naszym cmentarzu parafialnym proboszcz będzie dostępny w kancelarii parafialnej w czwartek 21 grudnia od 17.00 do 18.00 oraz piątek 22 grudnia w godzinach od 8.30 do 9.30. Kolejne terminy będą podane w ogłoszeniach, najprawdopodobniej dopiero w marcu.

Pozostałe parafialne spowiedzi w ramach naszego dekanatu przebiegają w następującej kolejności:
18 XII – Dzików i Mokrzyszów, 19 XII – Wielowieś i par. św. Barbary, 20 XII – par. Chrystusa Króla, 21 XII – Serbinów. Spowiedź w naszej parafii będzie 20 grudnia, w środę w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 15.30 do 17.15. Z kapłańską posługą do naszych parafian pójdziemy w piątek 22 grudnia. Bardzo prosimy o zapoznanie się z porządkiem spowiedzi w naszym kościele oraz o staranne przygotowanie się do spowiedzi.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 31 grudnia, w Święto Świętej rodziny, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.