IV Niedziela Adwentu

W opłatki i świece wigilijne można jeszcze zaopatrzyć się w zakrystii.

Dzisiaj spowiadamy tylko do 12.00, jutro w Uroczystość Bożego Narodzenia nie spowiadamy. W konfesjonale będziemy posługiwać w Święto św. Szczepana.

Obowiązek uczestniczenia w Mszy niedzielnej można spełnić w naszym kościele do ostatniej Mszy Świętej, która będzie odprawiona o 12.30. Następna Msza o 22.00 jako wigilijna Bożego Narodzenia już należy do świątecznych celebracji, potem Pasterka o północy. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana mamy niedzielny porządek Mszy. W drugi dzień świąt, tradycyjnie taca zbierana jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez całą Oktawę Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku powszedniego.

Wieczerza wigilijna spożywana w niedzielę nie podlega przepisom postnym.

Katecheza dla dorosłych – Eschatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 29 grudnia po Mszy wieczornej.

Na nabożeństwo na zakończenie roku zapraszamy w niedzielę 31 grudnia o 17.00 – po nim o godzinie 18.00 Msza dziękczynna za kończący się rok.

Nowy – 2018 rok od Narodzenia Chrystusa Pana rozpoczniemy Mszą Świętą o północy. Od godziny 23.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy serdecznie.

Z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego i zebranych darów grupa charytatywna przy naszym klasztorze przygotowała paczki świąteczne dla 226 ubogich rodzin naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie, dzięki któremu mogliśmy pomóc tak wielu rodzinom.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1156 zł . Bóg zapłać.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 31 grudnia, w Święto Świętej Rodziny, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

We wtorek 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Ofiary składane w czasie kolędy chcemy przeznaczyć na kontynuację remontu naszego kościoła parafialnego. Szczegółowy plan kolędy można będzie znaleźć przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Dzień wcześniej odwiedzą Was ministranci zapowiadając wizytę. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godziny 15.00 natomiast w soboty, niedziele i uroczystości od godziny 14.00. W pierwszym tygodniu stycznia odwiedzimy mieszkańców:

2 I, wtorek – Wyszyńskiego 12, Wyszyńskiego 14, Wyszyńskiego 16, Wyszyńskiego 18

3 I, środa – Wyszyńskiego 20, Sikorskiego 7, Sikorskiego 9, Sikorskiego 15

4 I, czwartek – Sikorskiego 11, Sikorskiego 17, Sikorskiego 19, Sienkiewicza 4

5 I, piątek – Targowa – domy jednorodzinne, Targowa 8, Targowa 10, Tracza – domy jednorodzinne, Tracza 12

6 I, sobota – Żeromskiego 4, Kościuszki 24, Kościuszki 40, Sokola, Słowackiego 4

7 I, niedziela – Kościuszki 31, Mickiewicza 5, Mickiewicza – domy jednorodzinne

 

Konkurs – XXII Serbinowska Kolęda – odbędzie się 7 stycznia 2018 roku w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zgłoszenia do 4 stycznia 2018 roku drogą mailową lub w zakrystii parafii MBNP.