III Niedziela zwykła

Ogłoszenie wyników IV Przeglądu Kolęd i Pastorałek i wręczenie nagród dzisiaj po Mszy o godzinie 11.00. Na uroczystość serdecznie zaprasza Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy naszej parafii.

Msza Święta i nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Dzikowie.

Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy pomagali ekipie cieśli w budowie rusztowania. Prace przy rusztowaniu będą kontynuowane jeszcze w tym tygodniu od wtorku – zapraszamy serdecznie i prosimy o pomoc, żeby jak najlepiej wykorzystać czas fachowców. W dni powszednie, ze względu na budowę rusztowania Msze Święte będą sprawowane w Małym Kościele.

Nowennę do M. B. Dzikowskiej kontynuujemy w środy o 11.30. Zapraszamy serdecznie.

Katecheza dla dorosłych – Pneumatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 26 stycznia po Mszy wieczornej.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w styczniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 28 stycznia, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 170 zł. Bóg zapłać.

Zbiórka elektroodpadów w naszej parafii trwać będzie do 1 lutego. Zebrane elektryczne odpady zostaną przekazane jako wsparcie przy zakupie nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Rzeczy można składać do skrzynek przed Domem Katechetycznym.

Nowy numer kwartalnika Orędzie Miłosierdzia Bożego jest dostępny przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary tam składane są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych wydawnictwem.

Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii.

Ze względu na kolędę kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki, piątki i soboty
w godzinach przedpołudniowych.

Ofiary składane w czasie kolędy chcemy przeznaczyć na kontynuację remontu naszego kościoła parafialnego. Szczegółowy plan kolędy można znaleźć przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Dzień wcześniej odwiedzą Was ministranci zapowiadając wizytę. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godziny 15.00 natomiast w soboty, niedziele i uroczystości od godziny 14.00.

Dzisiaj odwiedzimy mieszkańców:

21 I, niedziela – Dekutowskiego 15, Dekutowskiego 16

następnie

22 I, poniedziałek – Dekutowskiego 13, Dekutowskiego 14

23 I, wtorek – Dekutowskiego 12, Dekutowskiego 9

24 I, środa – Dekutowskiego 10 + uzupełnienie

25 I, czwartek – Dekutowskiego 1, Dekutowskiego 3, Dekutowskiego 5 + uzupełnienie

26 I, piątek –

27 I, sobota – ewentualnie jeszcze uzupełnienie

Parafianie, których nie odwiedziliśmy z różnych przyczyn, jeśli mają życzenie naszej obecności
i wspólnej modlitwy w swoim domu prosimy o zgłoszenie do zakrystii do wtorku 23 stycznia swoich adresów wraz z numerem telefonu. Uzupełnienia będą w środę, czwartek ewentualnie w sobotę.