VI Niedziela zwykła

Różaniec Fatimski będziemy odmawiać 13 lutego we wtorek o 17.15. Zapraszamy.

Nowennę do M. B. Dzikowskiej kontynuujemy w środy o 11.30 a codzienny Różaniec o 17.15. Zapraszamy serdecznie.

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Posypywanie głów popiołem będzie w czasie każdej Mszy, które odprawiać będziemy w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do końca życia, a post ścisły od 18 roku życia do 60 roku życia. Taca tego dnia zbierana jest przeznaczona na działalność Caritas.

W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 16.00 i środy o 17.15, natomiast Droga Krzyżowa będzie w piątki po Mszy o 8.00 i 18.00 oraz o 17.00 dla dzieci. Na Gorzkie Żale prosimy przynosić ze sobą książeczki, ponieważ w czasie remontu nie mamy możliwości wyświetlenia tekstu nabożeństwa.

W najbliższy piątek po Mszy o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła gwiaździsta Droga Krzyżowa która zakończy się pod figurą Najświętszego Serca Pana Jezusa na Serbinowie – tam o 19.30 zakończenie wspólną modlitwą wszystkich tarnobrzeskich parafii.

Ze względu na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta katechezy dla dorosłych w najbliższy piątek nie będzie.

Wielkopostne rekolekcje dla naszej parafii poprowadzi o. Włodzimierz Wieczorek dominikanin z Sandomierza. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę i trwać będą do środy 21 lutego włącznie. zapraszamy serdecznie. Rekolekcje szkolne odbędą się według planu ustalonego ze szkołami.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 505 zł. Bóg zapłać.

W teatrze w Rzeszowie wystawiono spektakl „Serce bez granic” poświęcony kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu, więźniowi Dachau i misjonarzowi Zambii. Zapraszamy na wspólny wyjazd w niedzielę, 18 lutego popołudniu. Szczegóły i lista zapisów w zakrystii.

Rodziców, którzy przewidują, że w najbliższym roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że w najbliższym roku będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy na katechezę 25 lutego o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej. Kolejne katechezy odbędą się 27 maja, 23 września i 2 grudnia 2018 roku.

Spotkania na temat zachowań dzieci i młodzieży w świecie rzeczywistym i świecie internetu oraz o tym jak dziecko udziela informacji o sobie i swojej rodzinie w świat wirtualny odbędą się 3 marca w godzinach przedpołudniowych. Spotkania poprowadzą goście z „Fundacji edukacji zdrowotnej i psychoterapii”, Panie Aleksandra Maria Gil i Bogna Białecka z Poznania, które są autorkami portalu dla młodzieży www.pytam.edu.pl. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, jednak szczególnie oczekujemy na obecność rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze wszystkich grup o godz. 9.00 oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych
i rocznicowych o godz. 11.00.

Spotkanie z naszymi gośćmi na temat wzajemnych relacji i postrzegania siebie na wzajem dla narzeczonych, młodzieży i młodych dorosłych będzie o 10.00. Zapraszamy serdecznie.

Jubileusz Służby Zdrowia z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej będzie obchodzony w dniu 17 lutego 2018 r. w kościele pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata u Księży Pallotynów. Rozpoczęcie uroczystości Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy Serdecznie.