V Niedziela Wielkiego Postu

We wtorek, 20 marca w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy znanych nam chorych parafian(ewentualnie każdy z ojców umówi się indywidualnie ze swoimi chorymi). Prosimy do zakrystii zgłaszać tych chorych, do których nie przychodzimy z regularną posługą.

Katecheza dla dorosłych – Pneumatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 23 marca po wieczornej Drodze Krzyżowej.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w marcu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 25 marca, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

W czasie Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 16.00 i środy o 17.15, natomiast Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o 8.00 i 18.00 oraz o 17.00 dla dzieci. Na Gorzkie Żale prosimy przynosić ze sobą książeczki, ponieważ w czasie remontu nie mamy możliwości wyświetlenia tekstu nabożeństwa.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, kapłani naszego Dekanatu podejmą ściślejszą współpracę w posłudze spowiedzi. Będziemy sobie pomagać według ustalonego harmonogramu, który można znaleźć przed kościołem. Prosimy o wyrozumiałość – ojcowie w naszym kościele będą spowiadać tylko rano i wieczorem, żeby mogli pomóc w spowiedzi w sąsiednich parafiach.

W zakrystii można zaopatrzyć się w baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 500 zł. Bóg zapłać.

W ramach inicjatywy „Studnia za makulaturę” będziemy mogli pomóc misjonarzom w Afryce. W ostatnim czasie wybudowano 18 studni. Będzie można składać makulaturę do kontenera na placu klasztornym.

Zachęcamy do korzystania z biblioteki klasztornej działającej przy naszej parafii. Biblioteka mieści się w Domu Katechetycznym i jest otwarta w środy w godz. od 15.30 do 18.00.

Parafia św. Barbary zaprasza na „ekstremalną drogę krzyżową” do Sulisławic 23 marca o 22.00. Zapisy i bliższe informacje w parafii św. Barbary.