Niedziela Palmowa

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj, na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za wszystkie małżeństwa, a szczególnie za zawarte w marcu. Natomiast Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można wziąć przy wyjściu z kościoła. Gorąco zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej inicjatywy, która polega na dziewięciomiesięcznej modlitwie za dziecko nienarodzone a zagrożone śmiercią. Błogosławieństwo dla angażujących się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będzie udzielone w poniedziałek, 9 kwietnia – w dniu liturgicznego obchodu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, które ze względu na dzisiejszą Niedzielę Palmową przeniesione jest na czas po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

W zakrystii można zaopatrzyć się w baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 231 zł. Bóg zapłać.

Jan Piątkowski posługujący w Fastowie otrzymał od Was naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium MB Dzikowskiej 10 030 zł, 1 $, 5 euro i 170 hrywni, za co wyraża serdeczną wdzięczność.

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert pasyjny „Stabat Mater”, który odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w kościele pw. św. Barbary. Szczegóły na plakacie.

Stroiki wielkanocne wykonane przez wychowanków Domu Opieki w Mokrzyszowie można nabyć w kruchcie kościoła.

Porządek Nabożeństw w Wielkim Tygodniu w naszym kościele:

Wielka Środa – Msze Święte jak w dzień powszedni, Gorzkie Żale o 17.15

Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej o 18.00 – po niej adoracja w ciemnicy do północy.

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o 12.00 w parku zamkowym oraz o 15.00 w naszym kościele, Liturgia Męki Pańskiej o 18.00 – po niej adoracja przy Grobie Pańskim do północy.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 – podczas święcenia Oaza Rodzin będzie prowadzić zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20.00 – prosimy o przyniesienie zabezpieczonych świec.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – procesja rezurekcyjna o 6 rano.

W Wielkim Tygodniu spowiadamy w następujących godzinach:

Niedziela Palmowa: 13.30–15.30 – w Małym Kościele

Wielki Poniedziałek – spowiadamy w par. na Serbinowie, natomiast u nas: 6.30–8.30 i 17.00–18.30 – w Małym Kościele

Wielki Wtorek: 6.30–8.30, 11.30–12.30 i 17.00–18.30 – w Małym Kościele

Wielka Środa: 6.30–8.30, 11.30–12.30 i 17.00–18.30 – w Dużym Kościele

Wielki Czwartek: 8.00–10.00 i 15.30–17.30

Wielki Piątek: 8.00–10.00 i 15.30–17.30

Wielka Sobota: 9.00–12.30 – w Małym Kościele

Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich wiernych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, natomiast tych którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60-tego post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze.

Wszystkich, ale szczególnie grupy duszpasterskie naszej parafii zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Lista do wpisywania się jest w zakrystii.

Pragniemy jeszcze podziękować parafianom za pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu kościoła na parafialną spowiedź i Święta.