II Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, zbieramy „skarbonki jałmużny postnej” – skarbonki prosimy przynosić do zakrystii.

Jutro w poniedziałek, 9 kwietnia obchodzimy Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, które ze względu na Niedzielę Palmową przeniesione zostało na czas po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Gorąco zachęcamy do podjęcia szlachetnej inicjatywy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na dziewięciomiesięcznej modlitwie za dziecko nienarodzone a zagrożone śmiercią. Błogosławieństwo dla angażujących się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będzie udzielone jutro, w czasie Mszy o godz. 18.00.

W dni powszednie od godz. 17.00 mamy możliwość praktykowania szczególnej modlitwy – adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie wtorkowych adoracji naszą modlitwą, skupieniem, poświęceniem czasu staramy się wynagradzać Panu Bogu za grzechy którymi Go obrażamy. Zapraszamy na te adoracje wszystkich, którzy chcą Panu Jezusowi przynieść swoją skruchę i żal za grzechy.

Nowennę do M. B. Dzikowskiej kontynuujemy w środy o 11.30.

Spotkania dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii odbędą się w piątki 13, 20 i 27 kwietnia oraz 11 maja o godz. 16.30. Pierwsza spowiedź będzie w piątek 18 maja. Uroczystość rocznicy I Komunii będzie 27 maja.

Różaniec Fatimski będziemy odmawiać 13 kwietnia, w piątek o 17.15. Zapraszamy.

Katecheza dla dorosłych – Pneumatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 13 kwietnia po Mszy wieczornej.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego odmówimy Koronkę o 15.00. Zapraszamy.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1142 zł i 50 euro. Bóg zapłać.

Przed kościołem w ramach kiermaszu książek można nabyć ciekawe i wartościowe pozycje.

Otrzymaliśmy zaproszenia na wydarzenia: Dzień otwarty Katolickiego LO w Tarnobrzegu przy ul. Jachowicza 4B odbędzie się 14 kwietnia; Kiermasz zdrowia i urody 15 kwietnia na Hali MOSiR. Szczegóły są podane na afiszach przed kościołem.

Pragniemy poinformować, że 4 maja odbędzie się kanoniczna wizytacja naszej parafii, którą przeprowadzi bp Krzysztof Nitkiewicz ordynariusz naszej diecezji. Prosimy wszystkich parafian i przyjaciół Sanktuarium MB Dzikowskiej o modlitwę, żeby to wydarzenie w ramach jubileuszu dwusetlecia diecezji było dla nas umocnieniem w wierze i życiu łaską Bożą.

Pragniemy podziękować parafianom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jesteśmy wdzięczni również za to, że inicjatywa pomocy wyszła od naszych parafian. Zainteresowanym pomocą w kolejną sobotę s. Małgorzata udzielić potrzebnych informacji. Liczymy na pomoc większej ilości osób, żeby nie obciążać ciągle tych samych.