III Niedziela Wielkanocna

W dni powszednie od godz. 17.00 mamy możliwość praktykowania szczególnej modlitwy – adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie wtorkowych adoracji naszą modlitwą, skupieniem, poświęceniem czasu staramy się wynagradzać Panu Bogu za grzechy którymi Go obrażamy. Zapraszamy na te adoracje wszystkich, którzy chcą Panu Jezusowi przynieść swoją skruchę i żal za grzechy.

Nowennę do M. B. Dzikowskiej kontynuujemy w środy o 11.30.

Na wykład ks. prof. Romana Sieronia pt. Księga Sofoniasza w środę po Mszy wieczornej zaprasza KIK działający przy naszej parafii.

Spotkania dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii odbędą się w kolejne piątki  20 i 27 kwietnia oraz 11 maja o godz. 16.30. Pierwsza spowiedź będzie w piątek 18 maja. Uroczystość rocznicy I Komunii dla dzieci z klas czwartych będzie 27 maja o godz. 11.00.

Katecheza dla dorosłych – Pneumatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 20 kwietnia po Mszy wieczornej.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 410 zł. Bóg zapłać.

Przed kościołem w ramach kiermaszu można nabyć ciekawe i wartościowe książki.

Pragniemy poinformować, że 4 maja odbędzie się kanoniczna wizytacja naszej parafii, którą przeprowadzi bp Krzysztof Nitkiewicz ordynariusz naszej diecezji. Prosimy wszystkich parafian i przyjaciół Sanktuarium MB Dzikowskiej o modlitwę, żeby to wydarzenie w ramach jubileuszu dwusetlecia diecezji było dla nas umocnieniem w wierze i życiu łaską Bożą. Wizytacja rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie składała się z odwiedzin różnych  instytucji znajdujących się na terenie naszej parafii. Najważniejsze spotkanie odbędzie się w kościele i rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół Sanktuarium MB Dzikowskiej. Szczególnie liczymy na obecność wszystkich osób zaangażowanych w działalność grup duszpasterskich przy naszej parafii, ponieważ po Różańcu a przed Mszą o 18.00 będzie krótka prezentacja poszczególnych grup.

Pragniemy podziękować parafianom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jesteśmy wdzięczni również za to, że inicjatywa pomocy wyszła od naszych parafian. Zainteresowanym pomocą w kolejną sobotę s. Małgorzata udzielić potrzebnych informacji. Liczymy na pomoc większej ilości osób, żeby nie obciążać ciągle tych samych.

W ramach Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej zapraszamy Zespoły Synodalne, Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Rycerzy Kolumba oraz wiernych świeckich na sympozjum pt. „Świeccy Kościoła Sandomierskiego”, które odbędzie się 21 kwietnia (sobota) 2018 roku w Sandomierzu. W programie Msza św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu o godz.10.00 i potem konferencje w Domu Katolickim: dr Romana Chyły – Apostolat katolików świeckich na przestrzeni 200 lat Diecezji Sandomierskiej oraz mgr Marcina Przeciszewskiego – Zadania i rola katolików świeckich.