IV Niedziela Wielkanocna

W dni powszednie od godz. 17.00 mamy możliwość praktykowania szczególnej modlitwy – adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie wtorkowych adoracji naszą modlitwą, skupieniem, poświęceniem czasu staramy się wynagradzać Panu Bogu za grzechy którymi Go obrażamy. Zapraszamy na te adoracje wszystkich, którzy chcą Panu Jezusowi przynieść swoją skruchę i żal za grzechy.

Nowennę do M. B. Dzikowskiej kontynuujemy w środy o 11.30.

Do chorych parafian z posługą kapłańską pójdziemy w czwartek przed południem.

Spotkania dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii odbędą się w kolejne piątki  27 kwietnia oraz 11 maja o godz. 16.30. Pierwsza spowiedź będzie w piątek 18 maja. Uroczystość rocznicy I Komunii dla dzieci z klas czwartych będzie 27 maja o godz. 11.00.

Katecheza dla dorosłych – Pneumatologia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 27 kwietnia po Mszy wieczornej.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w kwietniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 29 kwietnia, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

W przyszłą niedzielę s. Nazaria Czernek dominikanka, będzie kwestować na rzecz misji
w Kamerunie. Siostry dominikanki prowadzą katechezy w wioskach, przygotowują dzieci i młodzież do przyjęcia sakramentów, zajmują się formacją katechetów i opiekują się dziećmi z najuboższych rodzin.

Również w przyszłą niedzielę odbędzie się dzień skupienia dla małżonków z dekanatu Tarnobrzeg. Dzień skupienia rozpocznie się Mszą Świętą w intencji małżeństw i rodzin o godz. 11.30 w parafii na Serbinowie.

Przed kościołem w ramach kiermaszu można nabyć ciekawe i wartościowe książki.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 329 zł. Bóg zapłać.

Nowy numer „Orędzie Miłosierdzia” jest dostępny przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Już teraz pragniemy poinformować, że w dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Pragniemy poinformować, że 4 maja odbędzie się kanoniczna wizytacja naszej parafii, którą przeprowadzi bp Krzysztof Nitkiewicz ordynariusz naszej diecezji. Prosimy wszystkich parafian i przyjaciół Sanktuarium MB Dzikowskiej o modlitwę, żeby to wydarzenie w ramach jubileuszu dwusetlecia diecezji było dla nas umocnieniem w wierze i życiu łaską Bożą. Program wizytacji jest w gablocie przed kościołem. Najważniejsze spotkanie odbędzie się w kościele i rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół Sanktuarium MB Dzikowskiej. Szczególnie liczymy na obecność wszystkich osób zaangażowanych w działalność grup duszpasterskich przy naszej parafii, ponieważ po Różańcu a przed Mszą o 18.00 będzie krótka prezentacja poszczególnych grup.

Pragniemy podziękować parafianom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Zainteresowanym pomocą w kolejną sobotę s. Małgorzata może udzielić potrzebnych informacji. Liczymy na pomoc większej ilości osób, żeby nie obciążać ciągle tych samych.