V Niedziela Wielkanocna

W najbliższym czasie będziemy przeżywać kilka wyjątkowych dni. 30 kwietnia będzie wspomnienie św. Piusa V – dominikanina na stolicy piotrowej oraz we Fraterniach III Zakonu Dominikańskiego Uroczystość św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy. 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. 4 maja będzie wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi bp Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji sandomierskiej.
We wszystkie dni Msze Święte sprawować będziemy według porządku dni powszednich
z wyjątkiem 3 maja, gdy będzie dodatkowa Msza za Ojczyznę o godz. 9.30.

Pragniemy zaprosić:
na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w pierwszą środę maja po Mszy wieczornej
na adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek maja od godz. 16.45
do spowiedzi pierwszopiątkowej w godzinach od 6.30 do 8.30, 11.30 do 12.30 i od 17.00 do 18.30
na Mszę Świętą ofiarowaną za strażaków i ich rodziny w piątek o godz. 12.00
na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu MB o 11.00 w sobotę

Szczególnie ważne zaproszenie jest na piątkowy wieczór. Zaproszenie to kierujemy do wszystkich parafian i przyjaciół naszego Sanktuarium, a dotyczy obecności na adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00, modlitwie różańcowej, prezentacji grup działających przy naszym kościele oraz uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ordynariusz naszej Diecezji. Na początku Mszy będzie przedstawione sprawozdanie proboszcza z ostatnich pięciu lat życia parafii. Mamy nadzieję, że to wydarzenie w ramach jubileuszu dwusetlecia diecezji będzie dla nas umocnieniem w wierze i życiu łaską Bożą.

Kolejne spotkania dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii odbędą się w poniedziałek 7 maja i w piątek  11 maja o godz. 16.30. Pierwsza spowiedź będzie w piątek 18 maja. Uroczystość rocznicy I Komunii dla dzieci z klas czwartych będzie 27 maja o godz. 11.00.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za wszystkie małżeństwa, szczególnie za zawarte w kwietniu, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Dzisiaj s. Nazaria Czernek dominikanka, kwestuje na rzecz misji w Kamerunie. Siostry dominikanki prowadzą katechezy w wioskach, przygotowują dzieci i młodzież do przyjęcia sakramentów, zajmują się formacją katechetów i opiekują się dziećmi z najuboższych rodzin.

Przed kościołem w ramach kiermaszu można nabyć ciekawe i wartościowe książki.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 260 zł. Bóg zapłać.

Nowy numer „Orędzie Miłosierdzia” jest dostępny przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Pragniemy poinformować, że w dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Pragniemy podziękować parafianom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Zainteresowanym pomocą s. Małgorzata może udzielić potrzebnych informacji.