Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dla grupy dzieci z naszej parafii rozpoczął się czas pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Przez najbliższe dni do piątku włącznie będą przeżywać biały tydzień. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich bliskich. Mamy nadzieję, że z pomocą rodziców i opiekunów nigdy nie zaniechają przyjaźni z Panem Jezusem obecnym w Komunii Świętej.

Uroczystość rocznicy I Komunii dla dzieci z klas czwartych będzie 27 maja o godz. 11.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do spowiedzi przez cały tydzień w dogodnej dla nich chwili. Spowiadamy codziennie rano od 6.30 do 8.30, w południe od 11.30 do 12.30 i wieczorem od 17.00 do 18.30.

Dziewczynki młodsze i starsze, które chciałyby sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała i w oktawie, zapraszamy na próby po Mszy wieczornej od wtorku do piątku.

Nowennę do M. B. Dzikowskiej kontynuujemy w środy o 11.30, natomiast Litanię Loretańską śpiewamy po Różańcu a przed Mszą wieczorną.

Katecheza dla dorosłych – Lektura Ewangelii wg. św. Mateusza; odbędzie się w piątek 26 maja po Mszy wieczornej.

Rodziców, którzy przewidują, że w najbliższym roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że w najbliższym roku będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy na katechezę 27 maja o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej. Kolejne katechezy odbędą się 23 września i 2 grudnia 2018 roku.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 987 zł. Bóg zapłać. Dzisiaj do skarbony św. Antoniego możemy złożyć ofiarę na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

Dnia 26 maja 2018 roku w godzinach od 15.00 do 19.00 odbędzie się Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr4 w Tarnobrzegu pod hasłem „Duet wesoły rodziny i szkoły” Serdecznie zaprasza Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Krzysztofa Irka z Sandomierza, który zaprezentuje swoją książkę o bp Zygmuncie Łozińskim, mężnym pasterzu Polesia. Książkę będzie można nabyć przed kościołem lub w zakrystii.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w maju, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 27 maja, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.