W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy o 9.30, 10.30 w KMP i o 11.00.
Procesję Eucharystyczną rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 9.00 w par. MB Nieustającej Pomocy na Serbinowie i przejdziemy w procesji do naszego kościoła.
Nabożeństwa majowe i potem czerwcowe będą odprawiane po Różańcu przed Mszą wieczorną.
Natomiast procesje Eucharystyczne wokół kościoła będą po Mszy wieczornej. W niedzielę procesja Eucharystyczna po Mszy o godz. 18.00.
Ogłoszenie dotyczące porządku w czasie procesji – dzieci pierwszokomunijne i wszystkie które sypią kwiaty a uczestniczyły w próbach, idą przed Najświętszym Sakramentem w dwóch szeregach bliżej chodników zostawiając środek drogi na sypanie kwiatów. Dzieci które nie uczestniczyły w próbach idą z rodzicem przed orkiestrą. Usilnie prosimy, żeby dziecku idącemu przed Najświętszym Sakramentem towarzyszył tylko jeden z rodziców, reszta rodziny powinna uczestniczyć w procesji idąc za Najświętszym Sakramentem.

Kancelaria parafialna w Uroczystość Bożego Ciała i w następny czwartek będzie zamknięta. Pragniemy poinformować, że z wejściem w życie prawa o ochronie danych osobowych swoje sprawy należy załatwiać osobiście.

Dzisiaj modlimy się za wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej, w szczególności małżeństwa zawarte w maju, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Gościmy ks. Krzysztofa Irka z Sandomierza, który napisał książkę o bp Zygmuncie Łozińskim, mężnym pasterzu Polesia. Książkę będzie można nabyć przed kościołem lub w zakrystii.

Dzisiaj uroczystość rocznicy I Komunii dla dzieci z klas czwartych o godz. 11.00. Wszystkich prosimy o modlitwę, żeby z pomocą rodziców i opiekunów nigdy nie zaniechali przyjaźni z Panem Jezusem obecnym w Komunii Świętej.

Rodziców, którzy przewidują, że w najbliższym roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że w najbliższym roku będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy dzisiaj na katechezę o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej. Kolejne katechezy odbędą się 23 września i 2 grudnia 2018 roku.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środy o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Katecheza dla dorosłych – Lektura Ewangelii wg. św. Mateusza; odbędzie się w piątek 1 czerwca po procesji Eucharystycznej po Mszy wieczornej.

W pierwszy piątek spowiadamy w stałych godzinach.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 i spotkanie Fraterni III Zakonu o 14.00.

Zmiana tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po Różańcu.

Ofiary złożone na Instytut Teologiczny w Sandomierzu wyniosły 753 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej.

Serdeczna prośba do wszystkich odwiedzających cmentarz parafialny, żeby dewocjonaliów, wieńców i kwiatów nie kłaść pod krzyżem na cmentarzu. Można stawiać znicze.

W przyszłą niedzielę 3 czerwca ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie Boży dar życia doczesnego swojego i swoich bliskich. Rozpoczęcie Marszu na pl. Bartosza Głowackiego o godz. 15.00 a zakończenie rodzinnym piknikiem w par. Chrystusa Króla.