XVII Niedziela Zwykła

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj na Mszach Świętych modlimy się za wszystkie małżeństwa, a szczególnie za zawarte w lipcu, natomiast Mszę o godz. 18.00 ofiarujemy w ich intencji.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środy o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w pierwszą środę miesiąca po Mszy wieczornej.

W czwartek w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy chorych parafian. Niektórzy Ojcowie indywidualnie ustalili z chorymi termin kapłańskiej posługi. Natomiast Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa rozpocznie się o 16.45.

W pierwszy piątek spowiadamy 7.30-8.30, 11.30-12.30 oraz 17.15-18.15. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków, które polega na przyjęciu Komunii świętej wynagradzającej.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się o godz. 11.00.

Zmiana Tajemnic Różańcowych w niedzielę, 5 sierpnia będzie o 17.00 następnie odmówimy Różaniec.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 640 zł. Bóg zapłać.

Kolejny numer pisma „Orędzie miłosierdzia” znajduje się przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary złożone będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydawania pisma.

W sobotę 4. sierpnia około godziny 19.00 spodziewamy się przybycia do naszej Parafii Pieszej Pielgrzymki Stalowa Wola – Jasna Góra. Jak co roku prosimy o zgłaszanie do zakrystii rodzin, które przyjmą pielgrzymów na nocleg.

100 lat temu jeden statystyczny Polak wypijał 1 litr czystego spirytusu rocznie. Dzisiaj statystyczny Polak wypija 10 litrów czystego spirytusu rocznie. W praktyce wygląda to tak, że 18% społeczeństwa wypija 70% spożywanego alkoholu w Polsce, czyli około 7 milionów Polaków wypija rocznie po 33 litry czystego spirytusu. W tej liczbie mamy 800 tyś. alkoholików i 10 tyś. zgonów rocznie, których przyczyną jest alkohol. W gablocie przed kościołem umieściliśmy apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych o podjęcie abstynencji od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku, czyli 100 dni bez alkoholu na 100-lecie odzyskania niepodległości. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w tej szlachetnej inicjatywie.