IXX Niedziela Zwykła

Różaniec Fatimski odmówimy w poniedziałek, 13 sierpnia, o godz. 17.15. Po Mszy Świętej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafii odbędzie się z 13 na 14 sierpnia w kaplicy wieczystej adoracji na Serbinowie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy ekspiacyjnej za grzechy, jakimi Pan Bóg jest obrażany. Początek adoracji o godz. 21.00, o 22.00 – będzie sprawowana Msza Święta.

We środę, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele-sanktuarium można tego dnia uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ponieważ jest to tytuł naszego kościoła i parafii. Msze Święte z poświęceniem ziół sprawujemy według niedzielnego porządku i tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątek, 17 sierpnia, przypada święto św. Jacka. Według tradycji w cudowny sposób podniósł powalone gradem łany pszenicy dlatego po Mszach o 12.00 i 18.00 odbędzie się przy figurze świętego Jacka święcenie kłosów.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 720 zł. Bóg zapłać.

Zapraszamy dzieci i młodzieży do udziału w konkursie plastycznym dla pod hasłem: „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości”. Prace wykonane dowolną techniką prosimy składać w zakrystii do 3 września. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w czasie pikniku parafialnego 9 września o godz. 12.30. Zastrzegamy sobie możliwość publikacji najciekawszych prac konkursowych.

W czasie pikniku parafialnego, 9 września odbędzie się quiz wiedzy o Panu Jezusie przewidziany dla dzieci i młodzieży. Podstawowym źródłem pytań do quizu będzie książka „Wszystko o Jezusie z Nazaretu” (pokazać książkę zebranym). Dla zwycięzców będą nagrody. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży i już życzymy powodzenia.

„Tarnobrzeskie Święto Plonów” rozpocznie się 15 sierpnia Mszą Świętą o godz. 14.00 na Osiedlu Sielec, przy ul. Kąpielowej. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.

W niedzielę 19 sierpnia br. z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej będziemy przeżywać w Ulanowie Jubileusz Rolników oraz Leśników. Diecezjalne Dożynki rozpoczną się Mszą świętą o godz. 11.00, a po niej zostaną ogłoszone wyniki Konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Przypominamy, że delegacje z wieńcami przybywają na godz. 10.00.

Informacja na temat możliwości podjęcia studiów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu znajduje się w gablocie przed kościołem.

Informacje na temat zajęć z carvingu czyli projektowania i tworzenia dekoracji z owoców i warzyw znajdują się na plakacie przed kościołem.