XX Niedziela Zwykła

W piątek, 17 sierpnia, w święto św. Jacka we Fraterni Świeckich Dominikanów przy naszym klasztorze dwie osoby otrzymały habit dominikański, cztery odnowiły śluby czasowe i dwie złożyły śluby wieczyste. Cieszymy się z rozwoju naszej Fraterni i prosimy o modlitwę w ich intencji i całego naszego Zakonu.

Zapraszamy liderów grup duszpasterskich działających przy naszym kościele na spotkanie organizacyjne Pikniku Parafialnego, który odbędzie się 9 września z okazji 114 rocznicy koronacji Obrazu MB Dzikowskiej. Spotkanie odbędzie jutro w poniedziałek po Mszy wieczornej.

Zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które będzie w środę, 22 sierpnia po Mszy wieczornej.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w sierpniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 26 sierpnia, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 18.00 ofiarujemy w ich intencji.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1417 zł, 5 euro i 45 eurocentów. Bóg zapłać.

Zapraszamy dzieci i młodzieży do udziału w konkursie plastycznym dla pod hasłem: „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości”. Prace wykonane dowolną techniką prosimy składać w zakrystii do 3 września. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w czasie pikniku parafialnego 9 września o godz. 12.30. Zastrzegamy sobie możliwość publikacji najciekawszych prac konkursowych.

W czasie pikniku parafialnego, 9 września odbędzie się quiz wiedzy o Panu Jezusie przewidziany dla dzieci i młodzieży. Podstawowym źródłem pytań do quizu będzie książka „Wszystko o Jezusie z Nazaretu” (pokazać książkę zebranym). Dla zwycięzców będą nagrody. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży i już życzymy powodzenia.

Informacja na temat możliwości podjęcia studiów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu znajduje się w gablocie przed kościołem.

Wakacje dobiegają końca i od 1 września wraca normalny porządek Mszy Świętych i otwarcia kancelarii parafialnej.

Rodziców dzieci z klas trzecich, które przystąpią w naszej parafii do I Komunii Świętej,
ze świadectwami chrztu swoich pociech zapraszamy do kancelarii parafialnej 27, 28 i 29 sierpnia w godzinach od 19.00 do 20.00.