XXI Niedziela Zwykła

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za małżeństwa a w szczególności w sierpniu zawarte, a Mszę o godz. 18.00 ofiarujemy w ich intencji.

Od soboty, 1 września, wraca normalny porządek Mszy Świętych i nabożeństw. W dzień powszedni Msze będą sprawowane o 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00 oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. W niedziele Msze o 6.30, 8.00, 9.30, 10.30 w KMP, 11.00, 12.30, 16.00 razem z Różańcem, 18.00 i 19.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się o godz. 11.00.

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego i zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do spowiedzi, żeby z Bożym błogosławieństwem podjąć nowe obowiązki. Msze Święte dla poszczególnych szkół w naszej parafii będą sprawowane według ustaleń z władzami szkół.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 776 zł, 20 euro. Bóg zapłać.

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości”. Prace wykonane dowolną techniką prosimy składać w zakrystii do 3 września. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w czasie pikniku parafialnego 9 września o godz. 12.30. Zastrzegamy sobie możliwość publikacji najciekawszych prac konkursowych.

W czasie pikniku parafialnego, 9 września odbędzie się quiz wiedzy o Panu Jezusie przewidziany dla dzieci i młodzieży. Podstawowym źródłem pytań do quizu będzie książka „Wszystko o Jezusie z Nazaretu” (pokazać książkę zebranym). Dla zwycięzców będą nagrody. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży i już życzymy powodzenia.

Rodziców dzieci z klas trzecich, które przystąpią w naszej parafii do I Komunii Świętej, ze świadectwami chrztu swoich pociech zapraszamy do kancelarii parafialnej 27, 28 i 29 sierpnia w godzinach od 19.00 do 20.00.

Rodziców, którzy przewidują, że w tym lub następnym roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy na katechezę 23 września o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej. Następna katecheza odbędzie się 2 grudnia 2018 roku.

Zapraszamy na Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Effatha – otwórz się!” w dniach 7-9 września 2018 r. i poprowadzi je Urszula Rogala. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego lub odwiedzenia wydarzenia na Facebooku pod nazwą „Effatha – otwórz się!”. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

Uroczyste zakończenie obchodów 200 – lecia Diecezji Sandomierskiej nastąpi 8 września br. w Sulisławicach o godz. 12.00. Natomiast 22 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Patronów diecezji św. Stanisława B. na Wawel oraz do bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt wyjazdu to 40 zł. Szczegóły podawane będą później. Z kolei XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw na Jasną Górę odbędzie się 23 września – szczegóły na plakacie w gablocie.

Zgodnie z decyzją ks. biskupa w tym roku w naszej parafii przygotowanie do bierzmowania rozpoczną dwa roczniki, czyli klasy 6 i 7 szkoły podstawowej. Zapisy naszych parafian z klas 6 i 7 odbędą się w dniach od 3 do 6 września (od poniedziałku do czwartku) w domu katechetycznym u o. Wojciecha Kroka o 19.00. Prosimy przynieść ze sobą świadectwo z poprzedniej klasy oraz świadectwo chrztu, jeżeli nie był chrzczony w naszym kościele.

Powakacyjne spotkanie, młodzieży przygotowującej się już do bierzmowania odbędzie się w Kościele Męki Pańskiej w sobotę 8 września. Spotkanie dla trzeciej klasy gimnazjum o godz. 10.00, natomiast dla klasy ósmej o 11.00.

Pierwsze spotkanie po wakacjach dla lektorów, ministrantów i kandydatów w najbliższą sobotę, 1 września o 9.30 w domu katechetycznym.