XXII Niedziela Zwykła

Na rozpoczęcie roku szkolnego i zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do spowiedzi, żeby z Bożym błogosławieństwem podjąć nowe obowiązki. Msze Święte dla poszczególnych szkół w naszej parafii będą sprawowane według ustaleń z władzami szkół.

Msza Roczna za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych będzie odprawiona w poniedziałek wieczorem, wcześniej o 17.15 odmówimy Różaniec za zmarłych.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środy o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w pierwszą środę miesiąca po Mszy wieczornej.

W środę i czwartek będziemy rozbierać rusztowanie i wtedy Msze Święte będą odprawiane w Kościele Męki Pańskiej. Prosimy mężczyzn do pomocy w wynoszeniu elementów rusztowania z kościoła. Inne osoby prosimy o pomoc w sprzątaniu. Szczegółowe informacje można otrzymać w zakrystii.

Rozpoczynamy remont prospektu organowego, czyli szafy, w której znajduje się instrument. Prosimy więc o cierpliwość, ponieważ nadal będziemy borykać się z pewnymi trudnościami w kościele.

W czwartek w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy chorych parafian. Niektórzy Ojcowie indywidualnie ustalili z chorymi termin kapłańskiej posługi. Natomiast Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa rozpocznie się o 16.45.

W pierwszy piątek spowiadamy 6.30-8.30, 11.30-12.30 oraz 17.00-18.30. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków, które polega na przyjęciu Komunii świętej wynagradzającej.

7 września ok godz. 10.00 oczekujemy na pielgrzymów z ks. Dennisem Kolińskim, który w naszym Sanktuarium odprawi Mszę Świętą w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. 8 września na Mszę o 12.00 przybędą pielgrzymi z Chmielowa i Tarnowskiej Woli. Wszystkich pielgrzymów polecajmy opiece MB Dzikowskiej.

W sobotę, 8 września, w Święto Narodzenia NMP będziemy obchodzić kolejną rocznicę koronacji Obrazu MB Dzikowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W niedzielę po każdej Mszy zapraszamy do wspólnego świętowania w ramach Pikniku Parafialnego.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Was z prośbą o wypiek ciast na piknik parafialny. Produkty potrzebne do pieczenia można otrzymać w Domu Katechetycznym.

W czasie pikniku parafialnego, 9 września odbędzie się quiz wiedzy o Panu Jezusie przewidziany dla dzieci i młodzieży. Podstawowym źródłem pytań do quizu będzie książka „Wszystko o Jezusie z Nazaretu” (pokazać książkę zebranym). Dla zwycięzców będą nagrody. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży i już życzymy powodzenia.

Zapraszamy dzieci i młodzieży do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości”. Prace wykonane dowolną techniką prosimy składać w zakrystii do 3 września. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w czasie pikniku parafialnego 9 września o godz. 12.30. Zastrzegamy sobie możliwość publikacji najciekawszych prac konkursowych.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 4410 zł, 5 euro. Bóg zapłać.

Zapraszamy na Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Effatha – otwórz się!” w dniach 7-9 września 2018 r. i poprowadzi je Urszula Rogala. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego lub odwiedzenia wydarzenia na Facebooku pod nazwą „Effatha – otwórz się!”. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Zgłaszają się chętni do uczestnictwa w warsztatach, jednak brakuje noclegów. Parafianie, którzy chcieliby użyczyć swoich mieszkań prosimy zapisy w zakrystii.

Uroczyste zakończenie obchodów 200 – lecia Diecezji Sandomierskiej nastąpi 8 września br. w Sulisławicach o godz. 12.00. Natomiast 22 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Patronów diecezji św. Stanisława B. na Wawel oraz do bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Koszt wyjazdu to 40 zł. Szczegóły podawane będą później. Z kolei XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw na Jasną Górę odbędzie się 23 września – szczegóły na plakacie w gablocie i zapisy w zakrystii.

Zgodnie z decyzją ks. biskupa w tym roku w naszej parafii przygotowanie do bierzmowania rozpoczną dwa roczniki, czyli klasy 6 i 7 szkoły podstawowej. Zapisy naszych parafian z klas 6 i 7 odbędą się w dniach od 3 do 6 września (od poniedziałku do czwartku) w domu katechetycznym u o. Wojciecha Kroka o 19.00. Prosimy przynieść ze sobą świadectwo z poprzedniej klasy oraz świadectwo chrztu, jeżeli nie był chrzczony w naszym kościele.

Powakacyjne spotkanie, młodzieży przygotowującej się już do bierzmowania odbędzie się w Kościele Męki Pańskiej w sobotę 8 września. Spotkanie dla trzeciej klasy gimnazjum o godz. 10.00, natomiast dla klasy ósmej o 11.00.

Kolejną rocznicę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii i mieście będziemy przeżywać 11 września od godziny 16.45 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej. Zapraszamy do ponowienia lub dokonania Aktu Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – osobiście, w swojej rodzinie oraz zaproszenia Pana Jezusa do swojego miejsca pracy. Materiały pomocne w przeprowadzeniu Intronizacji będzie można nabyć w przyszłą niedzielę przed kościołem. Natomiast pielgrzymka do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu na całonocne modlitewne czuwanie odbędzie się 14 września. Szczegóły na plakacie.

Rodziców, którzy przewidują, że w tym lub następnym roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy na katechezę 23 września o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej. Następna katecheza odbędzie się 2 grudnia 2018 roku.

Po wakacyjnej przerwie wraca katecheza dla dorosłych. O. Janusz M. prowadzi katechezy w piątki po Mszy wieczornej.