XXV Niedziela Zwykła

Rodziców, którzy przewidują, że w tym lub następnym roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy na katechezę dzisiaj o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej. Następna katecheza odbędzie się 2 grudnia 2018 roku.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środy o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Katecheza dla dorosłych – Eucharystia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 28 września po Mszy wieczornej.

Przypominamy, że quiz wiedzy o Panu Jezusie przewidziany dla dzieci i młodzieży odbędzie się w przyszłą niedzielę w Małym Kościele o godz. 12.15. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w konkursie.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa we wrześniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę 30 września, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Rodziców dzieci z klas trzecich, które mają przygotować się i przystąpić do I Komunii
w naszej parafii prosimy żeby swój zamiar zgłosili ojcu proboszczowi do końca września.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 889 zł., 10 €, 1 $ i 10 ₤. Bóg zapłać.

Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do naszego Sanktuarium przybędzie w pierwszą sobotę października. Program Pielgrzymki jest podany w gablocie przed kościołem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, ale wcześniej prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła i przyległego terenu. Prosimy, jeśli to tylko możliwe o materialną pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów, których spodziewamy się ok 2500 osób. Chętnych do podjęcia współpracy i pomocy w przygotowaniu pielgrzymki prosimy zgłaszać się do zakrystii i podać sposób kontaktu np. nr telefonu.

Rozpoczęliśmy przygotowania do Parafialnego Kongresu Eucharystycznego, który jest przewidziany na początek czerwca przyszłego roku. Najlepszym przygotowaniem siebie do Kongresu jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, dlatego o 15 min wcześniej niż zwykle, czyli o 16.45 będziemy rozpoczynać nasze trwanie w obecności naszego Pana i Zbawiciela. (Proszę własnymi słowami zachęcić wiernych do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu.) Pragniemy też ze skarbca Kościoła wydobyć i bliżej poznać Nadzwyczajną Formę Rytu Rzymskiego. Spotkanie na temat Mszy Trydenckiej odbędzie się w czwartek po Mszy wieczornej i serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj u Sióstr w Morzyszowie od godz. 14.00 odbędzie się Piknik Rodzinny. Siostry zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli by przez udział w Pikniku wsparli dzieło remontu systemu ogrzewania DPS-u. Istnieje pilna potrzeba zabezpieczenia ciepła dla podopiecznych sióstr.