XXX Niedziela Zwykła

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj, na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za małżeństwa październikowe, a Msza o godz. 16.00 będzie ofiarowana w ich intencji.

Różaniec odmawiamy o 17.15. W październiku modlitwę prowadzą dzieci i Róże Różańcowe. Od dnia zadusznego przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z czytaniem wypominek – w dni powszednie o 17.15, a w niedziele po Mszy świętej o 16. W Dzień Zaduszny pamiętać będziemy szczególnie o tych, którzy odeszli do Pana w ostatnim roku a 8 listopada za zmarłych członków Zakonu Dominikańskiego.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środy o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

W czwartek, w Uroczystość Wszystkich Świętych niedzielny porządek Mszy Świętych z wyjątkiem 10.30, 12.30 i 16.00, ponieważ będzie Msza na cmentarzu parafialnym o godz. 14.00. Na cmentarzu miechocińskim Msza święta o godzinie 10.30, a na cmentarzu sobowskim o godzinie 14.00. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni z dodatkową Mszą w krypcie naszego kościoła o godz. 9.00 w intencji zmarłych fundatorów kościoła i klasztoru. O 18.00 odprawiona zostanie pierwsza z nowego cyklu Msza Święta „Roczna” za zmarłych poleconych naszej pamięci na kartkach wypominkowych, które można składać w zakrystii.

W pierwszy piątek, w Dzień Zaduszny, będziemy spowiadać 6.30-8.30, 11.30-12.30, 17.00-18.30 oraz dzieci od 16.30 i udzielimy Komunii świętej o 17.10 – przed Różańcem. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków, które polega na przyjęciu Komunii świętej wynagradzającej.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się o godz. 11.00.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Warunki do uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do grzechu nawet lekkiego, komunia święta, modlitwa według intencji Ojca świętego oraz pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych kancelaria parafialna będzie zamknięta.

Serdeczna prośba do wszystkich odwiedzających cmentarz parafialny, żeby dewocjonaliów, wieńców i kwiatów nie kłaść pod krzyżem na cmentarzu. Można stawiać znicze.

Katecheza dla dorosłych – Eucharystia wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego; odbędzie się w piątek 2 listopada po Mszy wieczornej.

Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po Mszy i Różańcu o 16.00.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 629 zł. Bóg zapłać.

Dzisiaj po każdej Mszy wolontariusze Fundacji „Ciepło i serce” przeprowadzają zbiórkę funduszy na budowę hospicjum w Miechocinie.