Święto Chrztu Pańskiego

Różaniec Fatimski odmówimy dzisiaj, po Mszy o godz. 16.00.

Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia za grzechy oraz w intencji naszego miasta i Ojczyzny. Adoracja rozpocznie się dzisiaj, 13 stycznia, o godz. 21.00
w Kaplicy Wieczystej Adoracji na Serbinowie, natomiast o 22.00 sprawowana będzie Msza Święta. Czuwanie modlitewne w tym miesiącu poprowadzi Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej parafii.

W dni powszednie od godz. 16.45 mamy możliwość praktykowania szczególnej modlitwy – adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie wtorkowych adoracji naszą modlitwą, skupieniem, poświęceniem czasu staramy się wynagradzać Panu Bogu za grzechy którymi Go obrażamy. Zapraszamy na te adoracje wszystkich, którzy chcą Panu Jezusowi przynieść swoją skruchę i żal za grzechy.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Celebracja Mszy Świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w jego odmianie Rytu Dominikańskiego będzie w czwartek o 18.00.

Katecheza dla dorosłych – Jezus z Nazaretu; odbędzie się w piątek 18 stycznia po Mszy wieczornej.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Krzysztofa Kocjana dominikanina z Witebska na Białorusi. O. Krzysztof po każdej Mszy Świętej będzie kwestował, żeby zebrać środki na utrzymanie klasztoru w Witebsku i Mohylewie. Polecamy Waszej życzliwości naszych braci z Białorusi w ich trudnej sytuacji.

Nowy numer kwartalnika Orędzie Miłosierdzia Bożego jest dostępny przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary tam składane są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych wydawnictwem.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 740 zł. Bóg zapłać.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.

 

Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

Ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, piątki i soboty od 8.30 do 9.30.

Ofiary składane w czasie kolędy chcemy przeznaczyć na kontynuację remontu naszego kościoła parafialnego. Szczegółowy plan kolędy można znaleźć przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Dzień wcześniej odwiedzą Was ministranci zapowiadając wizytę. Kolędę rozpoczynamy
w dni powszednie od godziny 15.00 natomiast w soboty, niedziele i uroczystości od godziny 14.00.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

13.01 – niedziela – ul. Sikorskiego 15, Sikorskiego 17, Wyszyńskiego 16 oraz pierwsze uzupełnienie

14.01 – poniedziałek – ul. Wyszyńskiego 12, Wyszyńskiego 14, Wyszyńskiego 18,

Wyszyńskiego 20, Wyspiańskiego 7A

15.01 – wtorek – ul. Wyspiańskiego 2, Wyspiańskiego 8

16.01 – środa – ul. Wyspiańskiego 4, Wyspiańskiego 6

17.01– czwartek – ul. Wyspiańskiego 14, Wyspiańskiego 20, Wyspiańskiego 24

18.01 – piątek – ul. Wyspiańskiego 18, Wyspiańskiego 18A, Wyspiańskiego 22

19.01 – sobota – ul. Wyspiańskiego 21, Wyspiańskiego 21A, Wyspiańskiego 23

20.01 – niedziela – ul. Wyspiańskiego 7, Wyspiańskiego 11 i uzupełnienie

 

Prosimy uczniów gimnazjów i szkół średnich o przygotowanie poświadczenia od katechety, że nasz młody parafianin uczestniczy w katechezie. W czasie wizyty duszpasterskiej prosimy poświadczenie przekazać ojcu. Wzór takiego poświadczenia znajduje się w gablocie przed kościołem.

Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza na koncert pieśni Bożonarodzeniowych i kolęd w wykonaniu prawosławnego chóru z Czernichowa. Koncert odbędzie się 26 stycznia o godz. 14.00 w kościele Chrystusa Króla. Wstęp wolny.