II Niedziela Zwykła

Dzisiaj gościmy o. Krzysztofa Kocjana dominikanina z Witebska na Białorusi. O. Krzysztof po każdej Mszy Świętej będzie kwestował, żeby zebrać środki na utrzymanie klasztoru w Witebsku i Mohylewie. Polecamy Waszej życzliwości naszych braci z Białorusi w ich trudnej sytuacji.

W dni powszednie od godz. 16.45 mamy możliwość praktykowania szczególnej modlitwy – adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie wtorkowych adoracji naszą modlitwą, skupieniem, poświęceniem czasu staramy się wynagradzać Panu Bogu za grzechy którymi Go obrażamy. Zapraszamy na te adoracje wszystkich, którzy chcą Panu Jezusowi przynieść swoją skruchę i żal za grzechy.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Celebracja Mszy Świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w jego odmianie Rytu Dominikańskiego będzie w czwartek o 18.00.

Katecheza dla dorosłych – Jezus z Nazaretu; odbędzie się w piątek 25 stycznia po Mszy wieczornej.

Nowy numer kwartalnika Orędzie Miłosierdzia Bożego jest dostępny przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary tam składane są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych wydawnictwem.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1400 zł, 20 euro i 1 pens. Bóg zapłać.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.

Wizyta duszpasterska w naszej parafii dobiega końca.
Odwiedzimy mieszkańców:
20.01 – niedziela – ul. Wyspiańskiego 7, Wyspiańskiego 11 i uzupełnienie
21.01 – poniedziałek – ul. Wyspiańskiego 15, Wyspiańskiego 17

Prosimy uczniów gimnazjów i szkół średnich o przygotowanie poświadczenia od katechety, że nasz młody parafianin uczestniczy w katechezie. W czasie wizyty duszpasterskiej prosimy poświadczenie przekazać ojcu. Wzór takiego poświadczenia znajduje się w gablocie przed kościołem.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w styczniu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę, 27 stycznia, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

W najbliższą niedzielę 27 stycznia po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędą się w naszym kościele jasełka w wykonaniu niepełnosprawnych Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na utrzymanie tego Domu. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tym przedstawieniu.

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”, 22 stycznia o godz. 17.00 w  Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie będzie celebrowana Msza Święta w intencji o jedność chrześcijan, z udziałem przedstawicieli różnych wyznań. W imieniu Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza zaprasza Ks. kan. dr Marek Kumór, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Diecezji Sandomierskiej.