VIII Niedziela Zwykła

Msza Roczna za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych będzie odprawiona w poniedziałek wieczorem, wcześniej o 17.15 odmówimy Różaniec za zmarłych.

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Posypywanie głów popiołem będzie w czasie każdej Mszy, które odprawiać będziemy w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do końca życia, a post ścisły od 18 roku życia do 60 roku życia. Taca zbierana tego dnia, jest przeznaczona na działalność Caritas. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy przed Mszą o 18.00.

W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 16.00 i środy o 17.15, natomiast Droga Krzyżowa będzie w piątki po Mszy o 8.00 i 18.00 oraz o 17.15 dla dzieci. Zapraszamy grupy duszpasterskie do prowadzenia Drogi Krzyżowej. Lista nabożeństw jest w zakrystii i można się wpisać.

W najbliższy piątek po Mszy o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła gwiaździsta w intencji trzeźwości Droga Krzyżowa, która zakończy się pod figurą Najświętszego Serca Pana Jezusa na Serbinowie – tam o 19.30 zakończenie wspólną modlitwą wszystkich tarnobrzeskich parafii.

Ze względu na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta katechezy dla dorosłych w najbliższy piątek nie będzie.

Wielkopostne rekolekcje dla naszej parafii poprowadzi o. Zbigniew Ptak paulin z Krakowa. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę i trwać będą do środy 13 marca włącznie. Zapraszamy serdecznie. Rekolekcje szkolne odbędą się według planu ustalonego ze szkołami.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pierwszoczwartkową adorację i Mszę Świętą. Modlitwa rozpocznie się o 16.45.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1207 zł. Bóg zapłać.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia na stoliku na końcu ławek w kościele. Zapraszamy.

Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka nienarodzonego a będącego
w niebezpieczeństwie śmierci.  Materiały związane z tą szlachetną inicjatywą będą rozdawane w przyszłą niedzielę. Osoby, które podejmą dzieło duchowej adopcji będą mogły złożyć swoje deklaracje w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czasie Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej troski i modlitwy.

 

Ogłoszenia z parafii św. Barbary:

W związku z Tarnobrzeską gwieździstą trzeźwościową Drogą Krzyżową comiesięczny Wieczór Uwielbienia w kościele św. Barbary zostaje przeniesiony wyjątkowo z piątku na sobotę o godz. 18.00.

Tarnobrzeski Ośrodek Centrum Ewangelizacyjnego ogłasza, że kolejny cykl przygotowania do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w niedzielę 24-go marca o godz. 19.00.