III Niedziela Wielkiego Postu

Jutro, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk bp Edwarda Frankowskiego w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00. Tego samego dnia rozpocznie się dziewięciomiesięczna modlitwa w ramach duchowej adopcji dziecka nienarodzonego a będącego w niebezpieczeństwie śmierci. Deklaracje, które można otrzymać przy wyjściu z kościoła będzie można przez cały dzień składać do skarbony MB Dzikowskiej. Zebrane deklaracje jako nasz dar będą przyniesione do ołtarza w czasie Mszy wieczornej. Zachęcamy do modlitwy za naszą młodzież oraz za bezbronne dzieci.

Przygotowujemy się do Parafialnego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w czerwcu bieżącego roku. W związku z tym dzisiaj po Mszy o 8.00 odbyło się spotkanie przedstawicieli grup duszpasterskich, które pragną adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Lista osób lub małżeństw, które pragną czuwać w dzień i w nocy oraz grup duszpasterskich, które pragną prowadzić adoracje będzie od poniedziałku dostępna w zakrystii.

Dzisiaj możemy złożyć do puszki św. Antoniego nasze wsparcie dla misjonarzy w Afryce.

Rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjów nr 1 i 3 rozpoczną się w poniedziałek i będą trwać do środy według porządku ustalonego z władzami szkół.

W czasie Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 16.00 i środy o 17.15, natomiast Droga Krzyżowa będzie w piątki po Mszy o 8.00 i 18.00 oraz o 17.15 dla dzieci.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Celebracja Mszy Świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego będzie w czwartek o 18.00.

Katecheza dla dorosłych – Jezus z Nazaretu; odbędzie się w piątek 29 marca po Drodze Krzyżowej.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 1500 zł i 40 pensów. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem Państwo Władysława i Ryszard Koper będą kwestować na rzecz kosztownego leczenia ich syna Krzysztofa.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia na stoliku na końcu ławek w kościele. Zapraszamy.

Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie wiedzy o Wielkanocy. Konkurs będzie przeprowadzony 30 marca o godz. 10.00 a podstawą książka „Wszystko o Wielkanocy”, którą można nabyć w zakrystii.

Rodziców, którzy przewidują, że w ciągu roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy na katechezę w niedzielę 31 marca o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w marcu, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę, 31 marca, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.