VI Niedziela Wielkiego Postu

We wtorek, 16 kwietnia w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy naszych chorych parafian. Prosimy zgłosić do zakrystii chorych, do których nie przychodzimy z regularną posługą, żebyśmy mogli ich na Święta wyspowiadać i przynieść im Komunię Świętą.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Zapraszamy na koncert pasyjny „Stabat Mater”, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższą środę o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

Informujemy, że kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie zamknięta z wyjątkiem spraw związanych z pochówkiem lub wezwaniem do umierającego.

Porządek Nabożeństw w Wielkim Tygodniu w naszym kościele:
Wielka Środa – Msze Święte jak w dzień powszedni, Gorzkie Żale o 17.15
Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej o 18.00 – po niej adoracja w ciemnicy do północy.
Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o 12.00 w parku zamkowym oraz o 15.00 w naszym kościele, Liturgia Męki Pańskiej o 18.00 – po niej adoracja przy Grobie Pańskim do północy.
Wielka Sobota – Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 – podczas święcenia Oaza Rodzin będzie prowadzić zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Paczki dla potrzebujących będą rozdawane od 14.30. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20.00 – prosimy o przyniesienie zabezpieczonych świec.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – procesja rezurekcyjna o 6 rano.

 

W Wielkim Tygodniu spowiadamy w następujących godzinach:
dzisiaj – Niedziela Palmowa: 6.30–20.00
Wielki Poniedziałek – spowiadamy w par. na Serbinowie, natomiast u nas: 6.30–8.30 i 17.00–18.30
Wielki Wtorek: 17.00–18.30, do południa odwiedzamy chorych parafian
Wielka Środa: 6.30–8.30, 11.30–12.30 i 17.00–18.30
Wielki Czwartek: 8.00–10.00 i 15.30–17.30 – w Małym Kościele
Wielki Piątek: 8.00–10.00 i 15.30–17.30
Wielka Sobota: 9.00–12.30 – w Małym Kościele

Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich wiernych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, natomiast tych którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60-tego post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze.

Wszystkich, ale szczególnie grupy duszpasterskie naszej parafii zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Lista do wpisywania się jest w zakrystii.

W zakrystii można zaopatrzyć się w baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia na stoliku na końcu ławek w kościele. Zapraszamy.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 2120 zł i 200 €. Bóg zapłać.

Przygotowujemy się do Parafialnego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w czerwcu bieżącego roku. Na spotkaniu z przedstawicielami grup duszpasterskich, podjęliśmy decyzję o nieustannej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie Kongresu. Lista osób lub małżeństw, które pragną czuwać w dzień lub w nocy oraz grup duszpasterskich, które pragną prowadzić adoracje jest dostępna w zakrystii. Zapraszamy żeby się wpisywać.