II Niedziela Wielkanocna

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Dzisiaj na Mszach Świętych modlimy się za wszystkie małżeństwa, a szczególnie za zawarte w kwietniu, natomiast Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.

Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę o godz. 15.00.

Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie o 17.15, a w niedziele po Mszy o 16.00.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w pierwszą środę miesiąca po Mszy wieczornej.

W czwartek w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy chorych parafian. Niektórzy Ojcowie indywidualnie ustalili z chorymi termin kapłańskiej posługi. Natomiast Adoracja Wspólnoty Krwi Chrystusa rozpocznie się o 16.45.

W pierwszy piątek będziemy spowiadać 6.30-8.30, 11.30-12.30, 17.00-18.30 oraz dzieci od 16.30 i udzielimy Komunii świętej o 17.10 – przed Różańcem nabożeństwem majowym. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków, które polega na przyjęciu Komunii świętej wynagradzającej.

Katecheza dla dorosłych – Jezus z Nazaretu; odbędzie się w piątek 3 maja po Mszy wieczornej.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się o godz. 11.00.

Zmiana Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę, 5 maja będzie po Mszy o 16.00.

Jałmużna wielkopostna, którą dzieci składały do skarbonek miłosierdzia będzie przekazana do Caritas. Skarbonki można składać w zakrystii.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 2650 zł. Bóg zapłać.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia na stoliku na końcu ławek w kościele. Zapraszamy.

Nowy numer kwartalnika Orędzie Miłosierdzia Bożego jest dostępny przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary tam składane są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych wydawnictwem.

W najbliższych dniach przypadają dni wolne od pracy, w których Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku dnia powszedniego z wyjątkiem 3 V – kiedy będzie odprawiona dodatkowa Msza ofiarowana za Ojczyznę o 9.30. Natomiast 4 V w sobotę – zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 byśmy wspólnie polecali Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej Dzikowskiej naszych strażaków.

W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę, w pozostałe dni zamknięta ze względu na dni świąteczne.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Tarnobrzegu ogłasza zapisy na nowy rok szkolny. Szczegóły znajdują się na plakacie.

Przygotowujemy się do Parafialnego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się za półtora miesiąca. Zachęcamy do wpisywania się na listę osób adorujących, żeby nie było chwili przerwy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Na listę można wpisać się przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

Marek kończy kadencję przeora naszego klasztoru, prosimy więc naszych parafian i przyjaciół o modlitwę za nasz klasztor w tym czasie wyboru nowego przeora.