V Niedziela Wielkanocna

Wczoraj o godz. 12.00, i dzisiaj o 11.00 oraz przez kolejne dni grupa dzieci z naszej parafii przeżywa rozpoczęcie czasu pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Mamy nadzieję, że z pomocą rodziców i opiekunów nigdy nie zaniechają przyjaźni z Panem Jezusem obecnym w Komunii Świętej.
Prosimy parafian i przyjaciół naszego Sanktuarium o modlitwę w ich intencji.

Uroczystość rocznicy I Komunii dla dzieci z klas czwartych będzie 26 maja o godz. 11.00.

Józef Kostecki w tym roku przeżywa jubileusz 60 lat kapłaństwa. Wielu naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium MB Dzikowskiej jeszcze pamięta o. Józefa gdy był tutaj przeorem i proboszczem. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą jubileuszową we wtorek, 21 maja, o godz. 18.00.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Msza w intencji Tarnobrzega z okazji rocznicy nadania praw miejskich będzie odprawiona w środę 22 maja o 12.00.

Katecheza dla dorosłych – Jezus z Nazaretu; odbędzie się w piątek 24 maja po Mszy wieczornej.

Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie o 17.15, a w niedziele po Mszy o 16.00.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 970 zł. Bóg zapłać.

Dzisiaj do skarbony św. Antoniego składamy ofiary na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia na stoliku na końcu ławek w kościele. Zapraszamy.

Św. Jan Paweł II był w Sandomierzu w 1999 r. i w związku z tą rocznicą w dniu 9 czerwca małżonkowie, którzy 20 lat temu zawarli sakrament małżeństwa będą mieli swój jubileusz i mogą otrzymać specjalny dyplom z błogosławieństwem oraz figurkę św. Rodziny. Jubilaci są proszeni żeby zgłosili w zakrystii swój udział w sandomierskich uroczystościach.

Przygotowujemy się do Parafialnego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się od 9 do 16 czerwca. Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z wstępną wersją programu kazań i adoracji. Program jest w gablocie przed kościołem.

Pragniemy wspierać modlitwą wszystkie małżeństwa naszych parafian i przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Zwracamy się z prośbą do obecnych tutaj wiernych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w maju, żeby zechcieli podejść do zakrystii i podać swoje imiona i staż małżeński. W niedzielę, 26 maja, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się za nich modlić, a Mszę o godz. 16.00 ofiarujemy w ich intencji.