Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Dzisiaj Apelem o 21.00 zamkniemy nasz Parafialny Kongres Eucharystyczny. Zamiast podziękowań pragniemy wyrazić życzenie podejmującym trud adoracji indywidualnie lub we wspólnotach, żeby łaska i Boże błogosławieństwo obficie były udzielone wszystkim, których przynosili w swoich sercach. Niech MB Dzikowska weźmie w swoją opiekę sprawy tutaj przyniesione.

Msze Święte na zakończenie roku szkolnego będą odprawione w następującym porządku: LO Kopernik we wtorek o 12.00, Szkoła Podstawowa w środę o 8.00 i LO Hetman w środę o 9.00.

Na nowennę do M. B. Dzikowskiej zapraszamy w środę o 11.30 i modlimy się według złożonych intencji czcicieli Matki Bożej.

Msza Requiem w Rycie Dominikańskim będzie odprawiona w kaplicy zamkowej w środę o 19.00.

W czwartek, 20 czerwca, będziemy publicznie wyznawać i czcić prawdziwą, rzeczywistą i osobistą obecność Jezusa Chrystusa naszego Boga i Zbawiciela pod postaciami eucharystycznymi. Procesję z naszego kościoła do kościoła na Serbinowie poprzedzi Msza Święta o 9.30. W związku z procesją nie będzie Mszy o 10.30 w Małym Kościele oraz o 11.00. Zapraszamy dziewczynki, które pragną sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem na próbę w poniedziałek i środę o 17.00. Zapraszamy wszystkie chętne do sypania kwiatów a szczególnie te, które w tym roku przeżywały uroczystość pierwszokomunijną i rocznicową. Prosimy też o pomoc w zebraniu kwiatów do sypania. Radość ze spełnienia obietnicy „a oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” pragniemy przeżywać przez kolejnych osiem dni i wyrażać w procesji wokół kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie o 17.15, a w niedziele po Mszy o 16.00.

Nabożeństwo do św. Jana Pawła II z uczczeniem jego relikwii będzie w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

Dla biednych do skarbony św. Antoniego w tym tygodniu złożono 2100 zł. Bóg zapłać.

Gazety – Niedziela, Gość niedzielny i Mały gość niedzielny – są do nabycia na stoliku na końcu ławek w kościele. Zapraszamy.

Rodziców, którzy przewidują, że w ciągu roku będą prosić o chrzest dla swojego dziecka oraz osoby, które przewidują, że będą proszone o bycie chrzestnymi zapraszamy na katechezę w niedzielę 23 czerwca o godz. 12.30 w sali Poradni Rodzinnej.

Z przykrością informujemy, że półkolonii w tym roku nie będzie ze względu na trudności, które pojawiły się z zapleczem tego przedsięwzięcia.

Oblężenie Jasnej Góry – Trzecia Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę odbędzie się 22 czerwca. Program Pielgrzymki jest dostępny przed kościołem. Zachęcamy mężczyzn do samoorganizacji wyjazdu i uczestnictwa.

Informujemy, że po zakończeniu roku szkolnego czyli od niedzieli 23 czerwca będziemy mieli w niedziele i dni powszednie wakacyjny porządek Mszy, spowiedzi i posługi w kancelarii parafialnej.
Niedzielne Msze w czasie wakacji będą o 7.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.30; w dni powszednie w czasie wakacji o 7.00, 8.00, 12.00, 18.00.
Spowiedź w niedziele i święta rozpoczynamy 15 min przed Mszą świętą, a w dni powszednie w czasie wakacji 7.30-8.30, 11.30-12.30, 17.30-18.30.
Kancelaria parafialna otwarta w czasie wakacji w środę i czwartek 17.00-18.00 oraz sobotę 8.30- 9.30.

Komunikat z 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski jest w gablocie przed kościołem i zachęcamy lektury.