1. Dzisiaj po nabożeństwie różańcowym nastąpi zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

2. Jutro wiele rodzin naszej parafii rozpocznie kolejny rok szkolny. Specjalna msza św. dla szkół średnich rozpocznie się o godzinie 8., dla szkoły podstawowej o godzinie 8.45. We wtorek o godzinie 9. będzie odprawiona msza św. dla społeczności Liceum Społecznego („Hetmana”).

3. W rozpoczynającym się tygodniu będą pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni odprawione będą stosowne nabożeństwa. We czwartek odwiedzimy chorych. Wszystkich zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pojednania i Stołu Pańskiego.

4. We czwartek będzie miał miejsce dzień skupienia Wspólnoty Krwi Chrystusa. Początek modlitwy o godzinie 17. w kościele Męki Pańskiej.

5. Zapraszamy – nie wszystkich, a wyłącznie kobiety, na specjalne dla nich rekolekcje pt. „ Pragnę Twego piękna”, które wygłosi nasz brat, Mateusz Kosior OP w piątek i sobotę (6 – 7. IX) po wieczornych mszach św.

6. W najbliższą niedzielę (8 IX) obchodzić będziemy koleją rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Dzikowskiej. Z tej racji organizowany jest nasz wspólny piknik parafialny.

W związku z tym zapraszamy wszystkie gospodynie do upieczenia cista i do przyniesienia je na stoisko. Druga prośba dotyczy zrobienia pierogów, które moglibyśmy posmakować na pikniku. W związku z pierogami ogłaszamy konkurs na najsmaczniejsze pierogi z nagrodą Ojca Przeora (gdyby ktoś potrzebował produktów do pieczenia i pierogów, to może zgłosić się do grupy charytatywnej). W sobotę będziemy rozstawiać namioty piknikowe i w związku z tym prośmy mężczyzn do pomocy przy ustawianiu pikniku. Wszystkie grupy i wspólnoty zapraszamy do zaprezentowania się przed całą społecznością. Liczymy na waszą pomoc, entuzjazm i dzielenie się radością.

7. Nasz odpust przypada w drugą niedzielę miesiąca. Taca zbierana tego dnia będzie więc przeznaczona na remonty naszego kościoła i klasztoru. Będzie to doskonała okazja do wzięcia odpowiedzialności za nasze wspólne dziedzictwo.

8. Uparcie zachęcamy do czytania lekcji w czasie mszy św. oraz służenia przy ołtarzu. Jeśli tylko posiada się odpowiedni umiejętności, wystarczy przyjść przed mszą św. i zgłosić swoją chęć służenia, lub czytania celebrującemu bratu.

9. W ostatnim tygodniu do skarbony św. Antoniego (dla ubogich) złożono 855 zł i 10 eu. Bóg zapłać!

10. Od dzisiaj powracamy do zwyczajnego porządku mszy świętych. Proponujemy następujące zmiany: w dni powszednie wszystkie nabożeństwa będą rozpoczynać się o 17.30, a spowiadać w dni powszednie będziemy w następujących godzinach: 7.30 – 8.30, 11.30 – 12.30 oraz 17.30 – 18.30.

11. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego – uczniom, nauczycielom i rodzicom: cierpliwości i radości. Niech Prawda was zachwyci i przyciągnie do Boga.